piątek, 20 września, 2024

Londyńczycy to najbardziej pracowici mieszkańcy Anglii. Ile trwa ich tydzień pracy?

Z badania przeprowadzonego przez SmartSurvey na podstawie danych ze spisu powszechnego ONS wynika, że tydzień pracy mieszkańców Londynu jest najdłuższym w całej Anglii. Jak wiele londyńczycy biorą nadgodzin? A jaka jest w tym względzie średnia krajowa?

Czas pracy londyńczyków przekracza średnią krajową

Eksperci SmartSurvey ustalili, bazując na danych ze spisu powszechnego the Office for National Statistics (ONS), że aż osiem na 10 miejsc w Anglii, w których panuje najdłuższy tydzień pracy, znajduje się w Londynie. Zdecydowanie najwięcej nadgodzin wyrabiają pracownicy na terenie City of London. Tam przez 49 godzin lub więcej w ciągu tygodnia pracuje aż 31,88 proc. ludzi. To blisko trzykrotność średniej krajowej dla Anglii, która wynosi 11,46 proc.

Jeśli chodzi o średni tygodniowy czas pracy przeciętnego mieszkańca City of London, to wynosi on 38,68 godzin. To także dużo, biorąc pod uwagę, że dla całej Anglii średnia ta jest o ponad cztery godziny krótsza i wynosi 34,03 godzin tygodniowo.

Gdzie jeszcze dużo się pracuje w Anglii?

Kolejnym miejscem, w którym mieszkańcy wyrabiają ponad przeciętną ilość godzin jest Kensington i Chelsea. Tam przez 49 godzin lub więcej tygodniowo pracuje aż 26,9 proc. mieszkańców. Z kolei średnia dla Kensington i Chelsea wynosi 36,17 godzin tygodniowo. Podium z kolei zamykają mieszkańcy Westminster, gdzie aż 24,8 proc. mieszkańców pracuje w ciągu tygodnia 49 godzin lub więcej. Z kolei średnia dla Westminster wynosi 36,23 godzin tygodniowo.

– Fascynujące jest zobaczyć, gdzie w Anglii pracownicy pracują najdłużej. City of London ma reputację miejsca, w którym pracuje się długo, co potwierdzają statystyki. Tam odsetek mieszkańców pracujących przez 49 godzin lub więcej jest najwyższy w porównaniu z jakimkolwiek innym obszarem w Anglii. Szacowana liczba godzin przepracowanych na osobę w londyńskim City jest również najwyższa ze wszystkich objętych badaniem obszarów. Pracuje się tam o cztery godziny więcej tygodniowo niż wynosi średnia krajowa. Interesujące jest również to, ile z dziesięciu najdłużej pracujących obszarów znajduje się w Londynie lub w jego pobliżu. Osiem z dziesięciu takich miejsc znajduje się w właśnie Londynie – mówi Mo Naser, dyrektor generalny SmartSurvey.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Wyjazd na wybory do Polski. Czego obawia się Polonia w UK?

Przed wyborami do Sejmu i Senatu Polonia w UK jest zmotywowana. Ale i pełna obaw

9 zmian finansowych, które wchodzą w październiku 2023

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, będące reprezentatywną próbą społeczeństwa w Anglii, poparło zalegalizowanie samobójstwa wspomaganego

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?