czwartek, 19 września, 2024

Met Police wypłaci 6-cyfrowe odszkodowanie studentowi

Metropolitan Police zgodziło się na wypłatę sześciocyfrowej kwoty studentowi uderzonemu pałką policyjną podczas protestu w 2010 roku. Mężczyzna poważnie ucierpiał i w wyniku napaści konieczna była operacja mózgu.

Alfie Meadows, wówczas 20-letni student filozofii na Uniwersytecie Middlesex, doznał urazu mózgu po uderzeniu w głowę podczas demonstracji przeciwko potrojeniu czesnego. Założono mu ponad 100 szwów w głowie. Po proteście Meadows został aresztowany i trzykrotnie postawiony przed sądem za zakłócanie porządku. W 2013 roku został jednomyślnie uniewinniony.

W 2013 roku poszkodowany student wszczął postępowanie przeciwko Met Police. Rozpoczął walkę o odszkodowanie. Starał się w sądzie o odpowiednie zadośćuczynienie i odszkodowanie za napaść i pobicie, bezprawne uwięzienie i naruszenie praw człowieka, jak czytamy na łamach „Guardiana”.

Met Police wypłaci sute odszkodowanie poszkodowanemu studentowi

Jak podają brytyjskie media, sprawa została zawieszona do 2019 roku podczas gdy Independent Office for Police Conduct (IOPC) prowadziło niezależne dochodzenie w sprawie incydentu. Wreszcie, tego lata sprawa została zakończona. W efekcie okazało się, że Met Police zapłaci Meadowsowi sześciocyfrową kwotę w ramach „damages”.

Powszechnie przyznano, iż Alfie Meadows protestował jak najbardziej pokojowo i w pełni zgodnie z prawem obowiązującym w UK. Nie zachowywał się agresywnie wobec żadnego funkcjonariusza policji. Uznano również, iż uderzenie pałką, w wyniku którego omal nie zginął, było niebezpieczne i nieuzasadnione.

Nadal nie wiadomo, kto zaatakował studenta

W 2019 roku Mark Alston z policji londyńskiego City został oczyszczony z zarzutu użycia nieuzasadnionej siły przeciwko Meadowsowi podczas przesłuchania w sprawie niewłaściwego postępowania. Stwierdzono, że osobą, która uderzyła Meadowsa, był niezidentyfikowany funkcjonariusz policji metropolitalnej.

„Szczerze żałuję, że pomimo szeroko zakrojonego dochodzenia funkcjonariusz, który Cię uderzył, nie zgłosił się, nie udało się go zidentyfikować i nie został pociągnięty do odpowiedzialności za swoje czyny” – jak pisze inspektor Andy O’Donnell z dyrekcji ds. standardów zawodowych Met, w liście do poszkodowanego.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Osoby pobierające Universal Credit dostaną kary, jeśli o tym nie poinformują
Zmiany finansowe, które wchodzą we wrześniu
Brytyjczycy znaleźli sposób na oszczędne wakacje

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Ryanair ostrzega przed korzystaniem z walizek w tych kolorach

Ryanair wydał ostrzeżenie dla pasażerów, którzy zazwyczaj podróżują z czarnymi, granatowymi lub szarymi walizkami.

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?