Metro w Londynie – gapowicze zapłacą wyższą karę

Wraz z podwyżkami na niektóre bilety na przejazd pociągami metra w Londynie, rosną także kary dla gapowiczów. Za brak biletu zapłacimy od teraz nie 80 funtów a 100 funtów.

Jazda metrem w Londynie bez biletu? To się nie opłaca

Choć Sadiq Khan zgodził się na zamrożenie cen najpopularniejszych biletów na przejazd metrem w Londynie – biletów pay-as-you-go realizowanych przy pomocy karty przedpłaconej Oyster, to dał też zielone światło dla podwyżki kar dla gapowiczów. Od teraz za brak biletu na podróż pociągiem metra zapłacimy nie 80 funtów tylko 100 funtów. Podwyżka kar dla gapowiczów w metrze w Londynie jest zresztą zgodna z decyzją Departamentu Transportu odnośnie kar za przejazd bez biletu na krajowych trasach kolejowych. Tam mandat został też podniesiony do 100 funtów.

- Advertisement -

Bezpieczny i niezawodny transport publiczny zależy od dobrego finansowania

W uzasadnieniu dla podwyżek kar dla gapowiczów Sadiq Khan zaznaczył, że mieszkańcy Londynu zasługują na bezpieczny i niezawodny transport publiczny. Ale sfinansowanie takiego transportu zależy w głównej mierze od opłat za bilety. – Aby móc zapewnić bezpieczny, czysty i niezawodny transport publiczny, na który zasługują londyńczycy, TfL bazuje na przychodach z opłat [za bilety]. Uchylanie się od opłat pozbawia nas jakże potrzebnych dochodów. Dlatego z radością przyjmuję nowe, twarde działania TfL, mające na celu zwiększenie egzekwowania prawa. I zapewnienie, że więcej osób uchylających się od opłat zostanie postawionych przed sądem. Najnowsze dane pokazują, że dokonuje się tu prawdziwy postęp. Będę nadal współpracować z TfL i brytyjską policją ds. transportu, aby rozprawić się z uchylaniem się od opłat. I w celu zbudowania lepszego, bezpieczniejszego i sprawiedliwszego Londynu dla wszystkich – powiedział burmistrz.

Teksty tygodnia

Czy rząd zmieni znienawidzony podatek spadkowy?

Podatek spadkowy nazywany jest najbardziej znienawidzonym podatkiem w Wielkiej Brytanii. Dlatego propozycja rządu, by objąć nim również środki z funduszy emerytalnych po śmierci świadczeniobiorcy wywołała sprzeciw.

Eksperci ostrzegają: popularny lek zwiększa ryzyko demencji nawet o 40%

Niepokojące wyniki badań wskazują, że popularny lek stosowany na ból dolnej części pleców może zwiększać ryzyko problemów z pamięcią nawet o 40 procent. Chodzi o Neurontin – preparat zawierający gabapentynę, którą NHS zatwierdziła na początku lat 90. do leczenia bólu neuropatycznego i padaczki.

Nowe przepisy universal credit wykluczą wielu chorych?

Organizacje charytatywne alarmują, że planowane cięcia w ramach zasiłku Universal Credit poważnie uderzą w osoby z niepełnosprawnościami. Tymczasem rząd jeszcze niedawno zapewniał, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Braki leków w aptekach. Puste półki kosztują życie

Wielka Brytania regularnie zmaga się problemem pustych półek w aptekach. Problem zamiast maleć, rozrasta się. Braki leków w aptekach to codzienny problem milionów ludzi. Jakich preparatów najczęściej nie ma?

Fale upałów mogą wywoływać 34 tys. zgonów rocznie w samej Wielkiej Brytanii

Eksperci alarmują, że w Anglii i Walii liczba zgonów spowodowanych falami upałów może znacznie wzrosnąć. Naukowcy przeanalizowali piętnaście scenariuszy obejmujących najbliższe pięćdziesiąt lat, uwzględniając różne poziomy globalnego ocieplenia, stopień przystosowania społeczeństwa, starzenie się populacji oraz lokalne różnice klimatyczne.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie