Mieszkańcy UK wolni od „PIT-ów”

Od kwietnia, czyli początku nowego roku podatkowego, mieszkańcy Wysp będą zwolnieni z obowiązku wypełniania corocznego zeznania podatkowego. Sporządzi je za nich urząd podatkowy – na podstawie spływających do niego rozliczeń bankowych podatnika.

Z reformy skorzysta od razu około 11 milionów podatników – w tym dwa miliony właścicieli firm i cztery miliony osób samozatrudnionych. Ich liczbę znacząco zwiększyła się w czasach kryzysu, który spowodował redukcję etatów w przedsiębiorstwach.

- Advertisement -

Na reformie skorzystają także Ci, którzy mieli problem ze zrozumieniem zasad i poprawnym uzupełnieniem obszernego oświadczenia. Dotychczas dokument wypełniony błędnie lub po terminie wiązał się z karą w wysokości 100 funtów. Co więcej, po trzech miesiącach urząd podakowy automatycznie doliczał do tego 10 funtów za każdy kolejny dzień zwłoki.

Automatyczne rozliczenie podatników ma objąć wszystkich mieszkańców UK do 2020 roku.

Teksty tygodnia

Met Office ostrzega: powodzie w Wielkiej Brytanii niemal pewne. Ludzie powinni przygotować zestawy awaryjne

Met Office wydało ostrzeżenie, apelując do mieszkańców o przygotowanie się na intensywne opady deszczu i możliwe powodzie. Upały, które jeszcze niedawno dawały się we znaki, mają już odejść w zapomnienie.

Ceny domów w UK spadają. Wszystko przez kupujących żądających zniżek

Z najnowszego raportu Nationwide Building Society wynika, że w czerwcu ceny domów w Wielkiej Brytanii odnotowały największy miesięczny spadek od ponad dwóch lat. Powodem są kupujący, którzy coraz częściej oczekują znaczących obniżek cen.

Alarm na Wyspach. Każdy mieszkaniec otrzyma ważny SMS

Jeszcze w tym roku rząd Wielkiej Brytanii przeprowadzi ogólnokrajowy test nowego systemu ostrzegania ludności. Zrobi to po to, aby sprawdzić sygnał alarmowy, który w razie realnego zagrożenia natychmiast poinformuje mieszkańców o niebezpieczeństwie.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Przełom w brytyjskiej opiece zdrowotnej. Sztuczna inteligencja wejdzie na porodówki

Brytyjska służba zdrowia przechodzi cyfrową rewolucję. Jednym z jej podstawowych elementów będzie pionierski system sztucznej inteligencji, który w czasie rzeczywistym zidentyfikuje zagrożenia związane z bezpieczeństwem pacjentów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie