Minimalny próg zarobków dla imigrantów ma zostać podniesiony. Chcą tego i konserwatyści, i laburzyści

Partia Konserwatywna, aby zmniejszyć napływ imigrantów do UK, chce podnieść wymagania finansowe stawiane obcokrajowcom, którzy chcą pracować na Wyspie. Ile trzeba będzie zarabiać, aby otrzymać skilled worker visa”?

Poziom migracji w Wielkiej Brytanii znajduje się na rekordowym poziomie. Według oficjalnych danych ONS w 2022 roku saldo migracji netto sięgnęło 745 tys. Analitycy Office for National Statistics skorygowali wcześniej podawane dane wynoszące 606 tys. W tym okresie w sumie do UK „za pracą” przyjechało 1,234 mln osób. W większości byli to ludzie z krajów nienależących do Unii Europejskiej.

Kolejne rządy Partii Konserwatywnej od lat zapewniają, że chcą skutecznie zmniejszać skalę migracji. Jak jednak widać, jak pokazuje oficjalne dane, nie idzie im to zbyt dobrze. Najnowszym pomysłem zredukowania ilości pracowników przybywających na Wyspy jest podniesienie wymaganego poziomu zarobków.

Ile ma wynieść próg zarobków w ramach „skilled worker visa”?

Obecnie, aby otrzymać pozwolenie na pracę w UK w ramach „skilled worker visa” trzeba zarabiać na poziomie 26 200 funtów rocznie. Próg 20 960 funtów obowiązuje w przypadku objęcia posady w ramach zawodu deficytowego.

Torysi, aby zmniejszyć napływ imigrantów do UK, chcą podnieść wymagania finansowe stawiane obcokrajowcom, którzy chcą pracować na Wyspie. Według informacji, na jakie powołuje się „The Telegraph” próg w przypadku „skilled worker visa” ma przekraczać 30 000 funtów rocznie, a więc będzie zbliżony do mediany wynagrodzeń. Obecnie rozważane są plany reform w tym zakresie. Efekty tych rozmów mają zostać przedstawione jeszcze w trwającym tygodniu.

Zmian w polityce migracyjnej ma być więcej…

Co więcej, podniesienie progu wynagrodzeń ma być jednym z elementów większego planu zmian w polityce migracyjnej torysów. Premier Rishi Sunak miał zgodzić się na zmiany w tym zakresie zawarte w „czteropunktowym planie”, do którego mieli dotrzeć dziennikarze „The Daily Telegraph”.

Według nich jest to element porozumienia zawartego przez obecnego szefa rządu z Suellą Braverman. Była szefowa Home Office miała wycofać swoją kandydaturą na liderkę torysów, o ile Sunak zgodziłby się na zaostrzenie przepisów imigracyjnych.

Co ciekawe, według tych doniesień próg wynagrodzenia dla imigrantów miałby zostać podniesiony jeszcze wyżej, bo do poziomu aż 40 tysięcy funtów!

Partia Pracy chce podobnych zmian

Co ciekawe, podobny postulat został przedstawiony przez opozycyjną Partię Pracy. Obecna minister spraw wewnętrznych w laburzystowskim gabinecie cieni Yvette Cooper potwierdziła, że istnieją planu zwiększenia wymagań płacowych stawianych zagranicznym pracownikom, pragnącym przyjechać do Wielkiej Brytanii. Próg ma zostać podniesiony w oparciu o zalecenia Migration Advisory Committee, organu doradzającego rządowi w sprawach imigracji.

Partia Pracy, podobnie jak Partia Konserwatywna opowiada się za zmniejszenie poziomu migracji do Wielkiej Brytanii. Labour chce ograniczenia migracji netto do 200 tysięcy osób rocznie.

Teksty tygodnia

Jak działa algorytm Ryanaira, czyli kiedy są najtańsze bilety lotnicze

Polowanie na najtańsze bilety w Ryanairze trwa przez cały...

Plany zamachów w Niemczech! Policja aresztowała trzech mężczyzn działających najprawdopodobniej na zlecenie Kremla!

Prokuratura aresztowała trzech mężczyzn pochodzenia Ukraińskiego. Służby ujawniły plany zamachów w Niemczech za pomocą przesyłanych paczek. Kiedyś takie przesyłki trafiły również do Polski.

Ryanair Prime za £79 rocznie – HIT czy PUŁAPKA? Sprawdziliśmy, co naprawdę dostajesz

Ryanair Prime to subskrypcyjny program lojalnościowy kosztujący £79 lub 79 euro rocznie, skierowany głównie do osób, które często podróżują Ryanairem.

Bez imigrantów w Niemczech nie będzie opieki dla starszych!

Według najnowszych danych Federalnej Agencji Pracy w Niemczech brakuje osób chętnych do opieki. W efekcie opieka dla osób starszych w Niemczech bez imigrantów byłaby tylko złudzeniem.

Słabe standardy budowlane zwiększają rachunki za energię o 1000 funtów

Jak wynika z najnowszej analizy, przez słabe standardy budowlane właściciele nowych domów płacą wyższe rachunki za energię.

Przeczytaj także