Nowa trasa Ryanaira z Wielkiej Brytanii do Polski. Bilety niebawem w sprzedaży

Zimą tego roku zostanie uruchomiona nowa trasa Ryanaira z lotniska Luton do Wrocławia. Jednak bilety już niebawem trafią do sprzedaży.

Irlandzkie linie lotnicze zwiększają liczbę połączeń między Wielką Brytania a Polską. Nowa trasa Ryanaira między Londynem a Wrocławiem zostanie uruchomiona zimą 2025 roku. Przewoźnik będzie obsługiwać nowe połączenie osiem razy w tygodniu.

- Advertisement -

Nowa trasa Ryanaira z UK do Wrocławia

Irlandzkie linie poinformowały, że za kilka dni do sprzedaży trafią bilety na nową trasę między Londynem Luton a Wrocławiem. Ryanair poinformował o wzroście zapotrzebowania na podróże bezpośrednie między Wielką Brytanią a polskimi miastami.

Przewoźnik przewiduje, że zainteresowanie będzie duże zarówno ze strony osób podróżujących w celach wypoczynkowych jak i pasażerów biznesowych. Sam Wrocław postrzegany jest także jako ciekawe miejsce pod względem turystycznym.

Irlandzkie linie lotnicze obsługują już wiele tras między Wielką Brytanią a Polską, a Ryanair coraz bardziej intensywnie zaznacza swoją obecność w Europie Środkowej i Wschodniej.

Tani przewoźnik optymistycznie patrzy na rynek Europy Wschodniej
Tani przewoźnik optymistycznie patrzy na rynek Europy Wschodniej / fot. pixabay

Skorzystają Polacy na Wyspach

Na rozwoju Ryanaira skorzysta liczna polska społeczność mieszkająca w Wielkiej Brytanii, która ma do dyspozycji coraz więcej połączeń lotniczych między Wyspami a krajem ojczystym.

Przewoźnik tak opracował rozkład lotów, aby pasowały one zarówno do weekendowych wypadów turystycznych, jak i dłuższych pobytów. Elastyczność ta ma na celu zaspokojenie różnych potrzeb podróżnych. Zarówno turystów jak i Polonii odwiedzającej rodzinę i przyjaciół w kraju.

Połączenie z Edynburga

Przed końcem 2025 roku Ryanair chce uruchomić także bezpośrednie połączenie (dwa razy w tygodniu) między Edynburgiem a Rzeszowem. Podróżni będą mogli korzystać z niego już od października. Bezpośrednie loty do Rzeszowa mają być także atrakcyjne cenowo. Ponadto połączenia regionalne będą wygodne dla wielu podróżnych.

Niedawno pisaliśmy też o tym, że Ryanair wycofuje się z lotniska w Holandii, ale zwiększa liczbę lotów do Polski. Decyzja ta związana jest z faktem, że kraje Europy Środkowej i Wschodniej obniżają koszty lotniskowe i znoszą podatki lotnicze, co taniemu przewoźnikowi jest bardzo na rękę.

Polska znalazła się na trzecim miejscu wśród najszybciej rozwijających się rynków lotniczych w Europie Wschodniej. W sezonie letnim Ryanair uruchomił 23 nowe trasy z Polski. Zwiększył także liczbę połączeń między Polską a Wielką Brytanią. Od 30 marca możemy polecieć ze Szczecina do Londynu Stansted siedem razy w tygodniu. Do Liverpoolu polecimy z częstotliwością cztery razy w tygodniu.

Teksty tygodnia

Chaos w Broadstairs. Bójki i grabieże to codzienność w nadmorskiej miejscowości

W nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych bójek, które wywołały strach wśród mieszkańców. W obawie przed kradzieżami lokalne biznesy zaczęły zamykać się wcześniej. W ubiegłym tygodniu w Broadstairs w hrabstwie Kent zapanował chaos, a na ulicach wybuchła bójka z udziałem wielu osób.

Nad Wielką Brytanię nadciąga kolejna fala upałów. Oto gdzie będzie najgorzej

Po rekordowo gorącym weekendzie najnowsza prognoza pogody nie przynosi większych zmian. Choć temperatura chwilowo spadła, upały szybko powrócą. Wkrótce w większości kraju znów zrobi się gorąco, a termometry pokażą nawet około 35 stopni.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Zimno, wilgoć i pleśń. Tak mieszka ponad milion Brytyjczyków

Dane z analizy przeprowadzonej przez niezależnych badaczy Biblioteki Izby Gmin ujawniają, że ponad 1 milion prywatnie wynajmowanych domów w Wielkiej Brytanii nie spełnia standardu Decent Homes. To ponad jedna piąta prywatnego rynku najmu.

Podwyżki, podatki, wypłaty i zmiany, których nie możesz przeoczyć – finanse w lipcu

Lipiec 2025 zapowiada się jako miesiąc pełen istotnych wydarzeń...

Przeczytaj także