Para z Wielkiej Brytanii wydała fortunę, by sklonować zmarłego psa

Miłość do zwierząt bywa czasami niezwykle silna. Para z Wielkiej Brytanii postanowiła sklonować swojego zmarłego psa, aby móc dłużej cieszyć się jego „obecnością”. Zapłacili za to…ponad 60 tysięcy funtów.

Ich ukochany bokser zmarł z powodu raka mózg. Żal po śmierci psa był tak silny, że Laura Jacques i Richard Remde skorzystali z usług koreańskiej kliniki oferującej klonowanie zwierząt. Polega ono na wszczepieniu DNA do komórki, z której zostało usunięte jądro komórkowe, a następnie zaimplementowaniu jej surogatce. Konieczne było pobranie materiału DNA od zmarłego zwierzęcia i dostarczenie go do koreańskiego laboratorium. Po raz pierwszy klonowanie zakończyło się sukcesem, chociaż próbkę pobrano dopiero 12 dni po śmierci psa. Do tej pory robiono to, co najmniej kilka dni wcześniej.

W wyniku zabiegu urodziły się dwa szczeniaki do złudzenia przypominające Dylana, pupila pochodzącej z West Yorkshire pary. Pieski będą mogły przyjechać do Wielkiej Brytanii dopiero w czerwcu przyszłego roku po zakończeniu okresu kwarantanny. Para chcę również zaadoptować ich matki zastępcze. Na świat w koreańskiej klinice przyszło już 700 psów sklonowanych w ten sposób na życzenie właścicieli.

Oficjalnie nie istnieje żadne regulacje dotyczące klonowania psów. Parlament Europejski zabronił jedynie w sierpniu klonowania zwierząt hodowlanych. Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals wyraża jednak swoje zaniepokojenie sprawą: „Istnieją poważne obawy etyczne i społeczna związane z zastosowaniem technologii klonowania zwierząt. Klonowanie wymaga procedur, które powodują ból i cierpienie oraz bardzo wysokie ryzyko śmierci zwierzęcia. Są również dowody na to, że sklonowane zwierzęta często cierpią na dolegliwości takie jak nowotwory, zapalenia płuc i nieprawidłowych wzrost”

Postępy sklonowanych bokserów można śledzić na twitterze na https://twitter.com/weloveddylan

Teksty tygodnia

Gangi rządzą Szkocją?

Ponad 100 osób aresztowanych za przemyt i dystrybucję narkotyków. Jedenaścioro dzieci pod specjalną ochroną ze względu na zagrożenie ze strony gangów.

Pobierasz Universal Credit? To sprawdzi Departament Pracy i Emerytur (DWP) od 2026 roku!

Obecnie aż 7,5 miliona osób w UK pobiera Universal Credit. Departament Pracy i Emerytur - DWP - będzie analizowało konta i transakcje osób pobierających świadczenie. Jakie uprawnienia zyska DWP?

Londyn najszczęśliwszym miastem w UK, ale dopiero 31. na świecie

Jakie jest najszczęśliwsze miasto w UK? Oczywiście Londyn. Choć jednocześnie zajął dopiero 31 miejsce w rankingu szczęścia na świecie. Czy w Londynie żyje się szczęśliwie?

Wielka Brytania musi odbudować handel z UE

Gubernator Banku Anglii, Andrew Bailey, powiedział, że Wielka Brytania musi zrobić wszystko, aby odbudować handel z UE.

Koniec z settled status dla imigrantów po 5 latach pobytu

W ramach nowej polityki imigracyjnej brytyjski rząd zamierza skończyć z przyznawaniem settled status imigrantom po 5 latach pobytu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie