Pasażerowie Ryanaira musieli czekać w upale 13 godzin na opóźniony lot

Grupa podróżnych ze Szkocji skrytykowała Ryanaira za to, że w czasie 13-godzinnego czekania w upale na opóźniony lot, otrzymali od linii lotniczych jedynie voucher o wartości 7 funtów. Ze względu na tak duże opóźnienie samolotu pasażerom kazano także opuścić lotnisko.

19-letni Stephen udał się na wakacje do Francji wraz ze swoim bratem, przyjacielem i partnerką. Problemy zaczęły się w czasie ich powrotu do domu.

13 godzin opóźnienia w Ryanairze

Gdy Stephen wraz ze swoją grupą weszli na pokład samolotu irlandzkich linii na lotnisku w Nantes, czekali ponad godzinę, po której poinformowano ich, że wystąpił problem techniczny z samolotem i wszyscy pasażerowie muszą wysiąść.

Czas oczekiwania na podróż powrotną do Edynburga zwiększył się ostatecznie do 13 godzin. W tym czasie nie pozwolono pasażerom Ryanaira nawet czekać na lotnisku, gdyż personel musiał korzystać z bramek przy odprawianiu pasażerów do innych lotów.

Po dwóch godzinach od czasu opuszczenia samolotu, podróżni czekający na lot do Edynburga zostali poproszeni o ponowne przejście przez kontrolę paszportową i opuszczenie budynku.

Czekanie na samolot w upale

W efekcie Stephen i jego grupa, a także pozostali pasażerowie musieli czekać na nowy lot powrotny do domu w upale poza budynkiem lotniska. 19-latek twierdzi, że w ciągu całego dnia otrzymali od Ryanaira tylko jeden voucher o wartości około 7 funtów (8 euro), który nie pokrył nawet kosztu zakupu kanapki i napoju.

– Nie pozwolono nam przejść przez bramki, nie dostaliśmy żadnych aktualizacji ani nic w tym rodzaju. Nic nie zdążyliśmy zjeść przed wyjazdem, a jedyne jedzenie, jakie mogliśmy dostać, pochodziło z automatów. Po dwóch godzinach siedzenia w bramkach, powiedziano nam, żebyśmy opuścili lotnisko, ponieważ bramki były potrzebne do innych lotów. Ponownie przepuścili nas przez kontrolę paszportową. Około 14.00 wyrzucono nas na zewnątrz. Wyprowadzili nas i siedzieliśmy w słońcu, tam, gdzie wjeżdżają autobusy wahadłowe. (…) Po sześciu lub siedmiu godzinach Ryanair poinformował nas, że mamy kupon na jedzenie o wartości 8 euro do wydania na przekąski. Kanapka kosztowała około 7,10 euro, a nawet napój bezalkoholowy kosztował dwa lub trzy euro!

Stephen dodał, że gdyby linia lotnicza przekazała im więcej informacji na temat długości opóźnienia, wróciliby na cały dzień do Nantes.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Rodzina wybrała się na wakacje all-inclusive. W pokoju hotelowym przeżyli szok

Rodzice otrzymujący Universal Credit dostaną setki funtów więcej od końca czerwca

Imigranci sezonowi potrzebni w UK do uniknięcia kryzysu żywnościowego

Młodzi ludzie w UK coraz częściej kradną w sklepach z powodu zbyt wysokich cen. Za jakie produkty nie chcą płacić?

Teksty tygodnia

Koniec z settled status dla imigrantów po 5 latach pobytu

W ramach nowej polityki imigracyjnej brytyjski rząd zamierza skończyć z przyznawaniem settled status imigrantom po 5 latach pobytu.

Rynek pracy w UK coraz słabszy. Najgorzej w budowlance i handlu

Rynek pracy w UK nadal słabnie. Odnotowano spadek osób zatrudnionych. Zmniejszyła się także liczba wolnych miejsc pracy.

Londyn najszczęśliwszym miastem w UK, ale dopiero 31. na świecie

Jakie jest najszczęśliwsze miasto w UK? Oczywiście Londyn. Choć jednocześnie zajął dopiero 31 miejsce w rankingu szczęścia na świecie. Czy w Londynie żyje się szczęśliwie?

Ważne dla rodziców dzieci powyżej 16 roku życia. Sprawdź, jak nie stracić Child Benefit

W Wielkiej Brytanii Child Benefit przestaje być wypłacany w...

Podpalenie domu premiera Keira Starmera. Policja podejrzewa motyw polityczny

W poniedziałek, 12 maja 2025 r. doszło do pożaru nieruchomości w północnym Londynie. Właścicielem nieruchomości jest Keir Starmer. Nie doszło do zagrożenia życia premiera Wielkiej Brytanii ani osób mu bliskich.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie