piątek, 20 września, 2024

Pasażerowie Ryanaira musieli czekać w upale 13 godzin na opóźniony lot

Grupa podróżnych ze Szkocji skrytykowała Ryanaira za to, że w czasie 13-godzinnego czekania w upale na opóźniony lot, otrzymali od linii lotniczych jedynie voucher o wartości 7 funtów. Ze względu na tak duże opóźnienie samolotu pasażerom kazano także opuścić lotnisko.

19-letni Stephen udał się na wakacje do Francji wraz ze swoim bratem, przyjacielem i partnerką. Problemy zaczęły się w czasie ich powrotu do domu.

13 godzin opóźnienia w Ryanairze

Gdy Stephen wraz ze swoją grupą weszli na pokład samolotu irlandzkich linii na lotnisku w Nantes, czekali ponad godzinę, po której poinformowano ich, że wystąpił problem techniczny z samolotem i wszyscy pasażerowie muszą wysiąść.

Czas oczekiwania na podróż powrotną do Edynburga zwiększył się ostatecznie do 13 godzin. W tym czasie nie pozwolono pasażerom Ryanaira nawet czekać na lotnisku, gdyż personel musiał korzystać z bramek przy odprawianiu pasażerów do innych lotów.

Po dwóch godzinach od czasu opuszczenia samolotu, podróżni czekający na lot do Edynburga zostali poproszeni o ponowne przejście przez kontrolę paszportową i opuszczenie budynku.

Czekanie na samolot w upale

W efekcie Stephen i jego grupa, a także pozostali pasażerowie musieli czekać na nowy lot powrotny do domu w upale poza budynkiem lotniska. 19-latek twierdzi, że w ciągu całego dnia otrzymali od Ryanaira tylko jeden voucher o wartości około 7 funtów (8 euro), który nie pokrył nawet kosztu zakupu kanapki i napoju.

– Nie pozwolono nam przejść przez bramki, nie dostaliśmy żadnych aktualizacji ani nic w tym rodzaju. Nic nie zdążyliśmy zjeść przed wyjazdem, a jedyne jedzenie, jakie mogliśmy dostać, pochodziło z automatów. Po dwóch godzinach siedzenia w bramkach, powiedziano nam, żebyśmy opuścili lotnisko, ponieważ bramki były potrzebne do innych lotów. Ponownie przepuścili nas przez kontrolę paszportową. Około 14.00 wyrzucono nas na zewnątrz. Wyprowadzili nas i siedzieliśmy w słońcu, tam, gdzie wjeżdżają autobusy wahadłowe. (…) Po sześciu lub siedmiu godzinach Ryanair poinformował nas, że mamy kupon na jedzenie o wartości 8 euro do wydania na przekąski. Kanapka kosztowała około 7,10 euro, a nawet napój bezalkoholowy kosztował dwa lub trzy euro!

Stephen dodał, że gdyby linia lotnicza przekazała im więcej informacji na temat długości opóźnienia, wróciliby na cały dzień do Nantes.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Rodzina wybrała się na wakacje all-inclusive. W pokoju hotelowym przeżyli szok

Rodzice otrzymujący Universal Credit dostaną setki funtów więcej od końca czerwca

Imigranci sezonowi potrzebni w UK do uniknięcia kryzysu żywnościowego

Młodzi ludzie w UK coraz częściej kradną w sklepach z powodu zbyt wysokich cen. Za jakie produkty nie chcą płacić?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Twoje prawa jako pasażera. Co zrobić, gdy lot samolotem jest odwołany lub opóźniony?

Podróżowanie samolotem jest wygodne i szybkie. Latamy na urlop, w celach biznesowych oraz rodzinnych. Jednak zdarzają się sytuacje, które mogą zakłócić lot.

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Weekend w UK upłynie pod znakiem załamania pogody

W weekend pogoda w UK znacząco się zmieni. Mieszkańcy Anglii i Walii muszą się spodziewać burz i silnych opadów deszczu

PILNE: Atak nożownika, który miał krzyczeć „Allahu Akbar” – jedna osoba nie żyje

Uzbrojony w długie noże napastnik rzucił się na przypadkowych przechodniów w okolicy zabytkowego mostu Erazma. Jak utrzymują świadkowie tych wydarzeń, napastnik miał krzyczeć "Allahu Akbar".

Czynsze w Irlandii Północnej rosną szybciej niż w pozostałej części kraju

Jak kształtują się ceny najmu w Irlandii Północnej? Jest tanio czy drogo? I jak prowincja wypada pod tym względem w porównaniu do reszty UK?

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?