piątek, 20 września, 2024

Praca zdalna źle wpłynęła na nasze zachowania. Zrobiła z ludzi nudziarzy?

Najnowsze badania pokazują, że pandemia, a co za tym idzie wywołany przez nią tryb pracy zdalnej, zmienił zachowania wielu ludzi. Zwyczajnie uczynił ich większymi nudziarzami, rzadko kiedy skłonnymi do spontanicznych zachowań.

Jak pandemia wpłynęła na życie ludzi w UK?

Badanie przeprowadzone przez Ambl pokazało, że pandemia i wprowadzona na szerszą skalę praca zdalna, mocno odbiły się na spontaniczności pracowników i ich ochoty do wieczornej zabawy. Aż 40 proc. z 2000 ankietowanych Brytyjczyków przyznało się do tego, że na skutek częstszego wykonywania pracy z domu stali się zasadniczo niespontaniczni i nudni. Obecnie częściej odrzucają oni propozycje spędzenia wieczoru „na mieście” ze znajomymi, niż się na nie zgadzają. Co więcej, ponad 50 proc. badanych zgodziło się z tezą, że Wielką Brytanię zamieszkuje teraz jeszcze więcej nudziarzy, niż miało to miejsce przed wybuchem globalnej epidemii.

Dla niektórych z nas pandemia oznaczała [zmianę] nawyków w pracy i życiu towarzyskim. Zaczęliśmy robić mniej, a nasze życie stało się mniej ekscytujące. Co więcej, jako naród przestaliśmy działać pod wpływem chwili w zakresie naszych planów. Niezależnie od tego, czy chodzi o spotkanie z przyjacielem, kolację czy wyjście z domu. Od czasu Covidu przyzwyczailiśmy się do planowania z wyprzedzeniem. Jednak nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy znów działać spontanicznie! – podsumowuje wyniki ankiety dyrektor generalny i współzałożyciel Ambl, Aaron Solomon.

Mieszkańcy których miast w UK uważają się za najnudniejszych?

Wśród miast w UK, których mieszkańcy uważają się za najnudniejszych, pierwsze miejsce przypadło w ankiecie Birmingham i Edynburgowi. Taki fakt potwierdziło tam aż 54 proc. ankietowanych. Nieco lepiej wypadły Liverpool, Leeds, Cardiff i Nottingham, gdzie odsetek ludzi „nudnych” nie przekroczył 50 proc. Na dalszych miejscach, z wynikiem ok. 45 proc., uplasowali się mieszkańcy Glasgow, Londynu i Bristolu. Z kolei w takich miastach jak Manchester i Newcastle tylko 37 proc. przyznało, że wkradła się do ich życia większa nuda niż dawniej.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Zmiana czasu 2023: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?

Spór konserwatystów o podwyżkę benefitów od 2024

Czy zarabiając 4 tys. funtów w UK opłaca się wracać do Polski?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?