Ryanair odwołał ponad 300 lotów. Przez kuriozalną sytuację we Francji

Zapowiedź strajku kontrolerów lotów we Francji zmusiła Ryanair do odwołania ponad 300 zaplanowanych rejsów. Poszkodowanych planowaną na czwartek, a ostatecznie odwołaną akcją strajkową, może być nawet 50 000 pasażerów. W tym mieszkańcy UK udający się na wakacje do Hiszpanii i Włoch.

Francuzi planowali strajk. Odwołali go, ale zbyt późno

Do nieco kuriozalnej sytuacji doszło dziś we Francji, gdzie miał się odbyć powszechny strajk kontrolerów lotów. Francuski urząd lotnictwa cywilnego (DGAC) zapowiadał, że w czwartek 25 kwietnia odwołanych zostanie 75 proc. lotów zaplanowanych z portu lotniczego Paryż-Orly, 55 proc. lotów z lotniska Paryż-Charles de Gaulle i 65 proc. lotów z lotniska w Marsylii. Tymczasem okazało się, że największy francuski związek zawodowy kontrolerów ruchu lotniczego SNCTA odwołał akcję strajkową na niedługo przed jej rozpoczęciem, z uwagi na osiągnięcie porozumienia w sprawie warunków pracy, ale do porozumienia doszło tak późno, że nie udało się przywrócić normalnego ruchu lotniczego. Do zakłóceń w ruchu lotniczym doszło, a dotknięte nimi zostały nie tylko rejsy z i do Francji, ale też wiele lotów do innych krajów. W tym lotów między Wielką Brytanią i popularnymi destynacjami wakacyjnymi w Hiszpanii i Włoszech.

Prezes Ryanair’a jest wściekły. Zakłócenia w podróżowaniu dotknęły 50 000 pasażerów

Suchej nitki na zapowiadanej akcji strajkowej nie pozostawił szef Ryanair’a, jako że linia lotnicza musiała odwołać ponad 300 lotów, które dotknęły bez mała 50 000 pasażerów. – Francuscy kontrolerzy ruchu lotniczego mogą strajkować, to ich prawo. Ale my powinniśmy odwoływać francuskie loty, a nie loty z Irlandii, lecące do Włoch, czy loty z Niemiec do Hiszpanii lub ze Skandynawii do Portugalii – powiedział w mediach poirytowany Michael O’Leary.

Do sprawy odniosła się też dyrektor Airlines for Europe (A4E), Ourania Georgoutsakou, mówiąc: – Wycofanie zawiadomienia o strajku może przynieść pewną ulgę niektórym pasażerom. Ale zrobienie tego w ostatniej chwili oznacza, że i tak wystąpią znaczne zakłócenia w lotach we Francji i w innych częściach Europy.

Teksty tygodnia

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

48% ankietowanych odejdzie z pracy, jeśli stracą home office

Pracodawcy na Wyspach „ryzykują utratę najlepszych talentów”, jeśli całkowicie...

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Klasa średnia – jakie zarobki?

Czym jest klasa średnia? Ile trzeba zarabiać miesięcznie by się do niej zaliczać? Jakie zarobki i widełki wyznaczają jej ramy ekonomiczne? I czy tylko pieniądze decydują o przynależności do tej grupy? 

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Przeczytaj także