piątek, 20 września, 2024

Ryanair spodziewa się wzrostu liczby pasażerów z Europy Środkowo-Wschodniej

Ryanair przewiduje, że do 2034 roku w Europie Środkowo-Wschodniej będzie obsługiwał 20 proc. z 300 milionów pasażerów rocznie. Obecnie jest to 13 proc.

Największa pod względem liczby obsługiwanych pasażerów linia lotnicza w Europie przewiduje, że w tym roku obsłuży 183,5 mln pasażerów, z czego 24 mln będą pochodzić z Europy Środkowo-Wschodniej.

Ryanair liczy na pasażerów z Europy Środkowo-Wschodniej

Zgodnie z oczekiwaniami Ryanaira liczba pasażerów z Europy Środkowo-Wschodniej do roku 2034 wzrośnie do 60 milionów. Tak powiedział dziennikarzom Jason McGuinness.

Niedawno pisaliśmy o tym, że irlandzkie linie lotnicze planują ekspansję w Polsce. Zakładają podwójny wzrost liczby lotów w kraju nad Wisłą w ciągu najbliższych 6 – 8 lat. W tym roku Ryanair ma uruchomić – zgodnie z zapowiedzią – 30 nowych tras do i z Polski.

Irlandzki przewoźnik tym samym planuje zwiększyć liczbę pasażerów w Polsce o 10 proc. do aż 18 milionów.

– Mamy ambitne plany podwojenia swoich sił w Polsce w ciągu najbliższych 6-8 lat, ale tutaj potrzebujemy zwiększonej infrastruktury – dodał O’Leary.

Problemy z dostawą nowych samolotów

Na początku tego tygodnia dyrektor generalny irlandzkich linii lotniczych powiedział, że latem tego roku może zabraknąć co najmniej siedmiu samolotów Boeinga, które miały być dostarczone.

– Nadal uważamy, że będzie to gdzieś pomiędzy 7 a 10, ale istnieje ryzyko, że może być gorzej. Wiele zależy od tego, co wyjdzie z przeglądu FAA, który ma się zakończyć – jak sądzę – za dwa tygodnie – powiedział Michael O’Leary.

US Federal Aviation Administration (FAA) rozpoczęła audyt linii produkcyjnej Boeinga 737 po wypadku, który miał miejsce 5 stycznia. Kiedy to w trakcie lotu w samolocie 737 MAX 9 linii Alaska Airlines wybuchła zatyczka w drzwiach.

Zakazano również Boeingowi zwiększania produkcji MAX-ów bez zgody FAA.

Ryanair jest jednym z głównych klientów Boeinga. W ostatnich latach zamówił ponad 350 samolotów MAX, ale nie ma w swojej flocie żadnego MAX 9.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?