Ryanair sporo zarabia na dodatkowych opłatach. Ile dopłacamy do biletów lotniczych?

Fot. Getty

Dodatkowe usługi to ważne źródło dochodów tanich linii lotniczych. Według niedawnego raportu Ryanaira, przychody z biletów stanowiły jedynie połowę zysków irlandzkiego przewoźnika w ostatnim kwartale 2021 roku. Ile dopłacamy do biletów?

Korzystając z usług tanich linii lotniczych przyzwyczailiśmy się już do tego, że w cenie biletu na niewiele możemy liczyć. Kupując bilet bez dodatkowych usług, zwykle możemy wziąć ze sobą do samolotu jedynie dość mały bagaż podręczny. W związku z tym wiele osób decyduje się dopłacić…

 

Ryanair zarabia na dodatkowych opłatach

Wiele osób potrzebuje zabrać w podróż więcej bagażu, otrzymać powiadomienia sms dotyczące rezerwacji lub chce po prostu siedzieć w sąsiedztwie towarzyszy podróży – rodziny czy przyjaciół. Niestety, tanie linie lotnicze zbijają niemały kapitał na usługach dodatkowych, ponieważ zaskakująco dużo pasażerów jest gotowych sporo dopłacić do taniego biletu, by zwiększyć komfort podróży lub po prostu zabrać tyle bagażu, ile akurat potrzeba.

Z raportu Ryanaira za okres od października do grudnia 2021 wynika, że zyski z opłat dodatkowych były w ciągu tych trzech miesięcy jeszcze wyższe niż wcześniej i sięgają już niemal połowy całkowitego przychodu przewoźnika związanego ze sprzedażą biletów lotniczych.

Ile dopłacamy do biletów lotniczych?

Jak przekłada się to na koszty rezerwacji po stronie przeciętnego pasażera? Według kalkulacji portalu fly4free, średnia cena biletu w Ryanair w okresie, którego dotyczy raport, wyniosła 25 EUR, czyli około 115 PLN. Co ciekawe, niemal tyle samo średnio pasażerowie dopłacają. W ostatnim kwartale 2021 roku za dodatkowe usługi średnio dopłacaliśmy do biletów lotniczych 22 EUR, czyli trochę ponad 100 PLN. Jest o około 8 proc. więcej w przeliczeniu na pasażera, niż w tym samym okresie w 2020 roku.

Teksty tygodnia

Cyberataki na Marks and Spencer uderzają w klientów

Klienci są sfrustrowani, gdyż cyberataki na Marks and Spencer (M&S) trwają już drugi tydzień. Zawieszono płatności kartami i zakupy online.

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Brakuje personelu medycznego. Mężczyźni będą przeprowadzać mammografię?

W służbie zdrowia eksperci proponują kontrowersyjne zmiany. Czy już wkrótce mężczyźni będą przeprowadzać badania piersi u pacjentek?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie