Rząd obciął benefity niepełnosprawnego, ponieważ pomagał sobie rękami!

Julius Holgate miał amputowane obie nogi, otrzymał od państwa zasiłek z tytułu niepełnosprawności ruchowej. Jednak rząd postanowił odebrać mu benefity, gdy stwierdził, że niepełnosprawny pomaga sobie rękami.

Julius Holgate, który stracił obie nogi i jeździ z tego powodu na wózku inwalidzkim usłyszał od urzędników, którzy wcześniej przyznali mu zasiłek, że nie może go dłużej otrzymywać, ponieważ "wchodzi po schodach pomagając sobie rękami". Julius postanowił zaskarżyć tą decyzję i właśnie wygrał apelację.

Obóz w Calais przeniesie się do Wielkiej Brytanii? Takie mogą być skutki Brexitu

W wyniku odebrania przez departament pracy i emerytur (DWP) zasiłku dla niepełnosprawnych Julius musiał sprzedać część swoich kosztowności, żeby się utrzymać oraz popadł w długi. W DWP usłyszał, że z powodu tego, że potrafi wchodzić po schodach za pomocą swoich rąk może podjąć pracę zarobkową więc zasiłek mu się nie należy.

Jednak po tym jak Community Law Centre interweniowało w jego sprawie, Julius wygrał apelację i teraz departament będzie musiał zwrócić mu zaległe pieniądze. Przedstawiciele urzędu przeprosili stwierdzając, że był to "biurowy błąd".

Ian Rathbone, prawnik w Community Law Centre twierdzi, że powodem takich kuriozalnych błędów są procesy oceny określone przez rząd.

 

"To nie ma żadnego sensu, ponieważ to jest świat wywrócony do góry nogami. Ludzie potrzebujący pomocy muszą ustawić się w kolejce. I kto wie o czym myślą urzędnicy, ale na pewno nie o osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim" – powiedział prawnik.

"Oni tego nie rozumieją, ani nawet nie chcą zrozumieć. Człowiek jest tylko dla nich kolejnym numerkiem, kolejną osobą, której należy pozbawić zasiłku".

Rathbone powiedział ponadto, że takich przypadków jest więcej, ale nie wszycy więdzą do kogo zwrócić się w takich sprawach i u kogo szukać pomocy.

Czarne chmury zbierają się nad Theresą May. Ma 10 dni na utrzymanie fotela premiera!

"Takie sytuacje są często ukrywane, ponieważ ludzie się po prostu boją, a czasami są w stanie przeżyć bez zasiłku w jakiejś ekstremalnej formie, ale i tak nie wiedzą co mają robić i to ich przeraża".

 

Teksty tygodnia

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Wizja Irlandii według Conora McGregora – polityczny show czy realna kampania?

Conor McGregor jest coraz bardziej wyrazistą postacią nie tylko świata sportu, ale i polityki. A jego wyraziste i głośno wypowiadane poglądy coraz częściej wzbudzają dyskusje i wymuszają oficjalne odpowiedzi.

Policjant strzelił do 21-latka. Czy 4 strzały w plecy były uzasadnione?

Tragiczne zdarzenie z nocy z 19 na 20 kwietnia roznieciło w Niemczech gorącą dyskusję o nadużywaniu broni przez policję. Policjant strzelił do 21 lata. 4 strzały okazały się śmiertelne. Czy postępowanie policjanta było uzasadnione?

Czy Polska staje się nowym rajem dla Niemców? Trend migracyjny rośnie!

Spadające poczucie bezpieczeństwa, kryzys gospodarczy i rosnące koszty życia sprawiają, że Niemcy coraz częściej wybierają Polskę jako miejsce do życia i pracy. Co ich przyciąga?

Morderstwa, dźgnięcia nożem, przestępczość w Londynie – a według danych w UK jest “bezpieczniej”

Powyższa lista to tylko wyimek tego, co w ciągu doby dzieje się w UK. Poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców wysp jest niezwykle niskie. Przestępczość w Londynie jest widoczna każdego dnia

Przeczytaj także