Szkocja ziemią obiecaną dla polskich przedsiębiorców. Zobaczcie, jak przebija Polskę

Gospodarczej potęgi Wielkiej Brytanii nie byłoby bez wolności prowadzenia działalności gospodarczej. Rządzący nad Tamizą politycy doskonale zdają sobie sprawę, że na maksymalnych ułatwieniach dla firm, także tych zagranicznych, przejrzystym systemie podatkowym i życzliwym stosunku władz do tych, którzy swoimi pomysłami i działaniami napędzają ekonomię, skorzystają wszyscy bez wyjątku. Sami przedsiębiorcy, którym łatwiej będzie prowadzić swoje interesy, ludzie, których zatrudnią i państwo, którego budżet będzie regularnie zasilany daninami. Teraz, przykład z Londynu chce wziąć Edynburg.  

Dla Szkocji Brexit może okazać się szansą na stanie się niezwykle atrakcyjnym kierunkiem dla zagranicznych biznesmenów, którzy szukają sposobów, aby zoptymalizować koszty prowadzenia swojej działalności. Rząd Nicoli Sturgeon chce skorzystać z zamieszania wywołanego Brexitem i przyciągnąć do siebie przedsiębiorców działających na terenie Anglii (póki co!) na zasadach zdrowej, rynkowej konkurencji. W Szkocji mają zostać zaoferowane jeszcze atrakcyjniejsze warunki od tych oferowanych przez Anglię. Może więc zdarzyć się tak, że już za kilka miesięcy, osoby planujące rejestrację firmy za granicą, zamiast do Londynu będą kierować się do Edynburga.

 

Czy Szkocja będzie musiała się znów starać o członkostwo w UE? Tak, jeśli chce być niepodległa

Potencjalni przedsiębiorcy planujący założenie swojej firmy na terytorium Szkocji mogą liczyć na korzystne warunki prowadzenia działalności. W kraju obowiązuje bardzo wysoka kwota wolna od podatku. Wynosi ona 11,500 GBP, co w przeliczeniu na złotówki wynosi około 60,000! W dodatku nie trzeba spieszyć się z zapłatą podatku dochodowego. Od momentu założenia firmy mamy na to 21 miesięcy. Jeśli idzie o obciążenia z tytułu ubezpieczeń zdrowotnych, to w porównaniu z tymi, które obowiązują w Polsce, są one śmiesznie niskie. Sięgają około 300 złotych na miesiąc, a na emeryturze możemy liczyć na emeryturę w wysokości 3,200 złotych.

Zalet prowadzenia firmy w Szkocji jest więcej, a jedną z nich jest przyjazne nastawienie tamtejszych urzędów. Zdają one sobie sprawę, że im bardziej ułatwi się biznesmenom pracę, tym więcej zarobią, co oznacza wyższe wpływy z podatków do budżetu krajowego. Do tego, co z pewnością ucieszy każdego właściciela firmy, kontrole skarbowe w Szkocji to naprawdę rzadkość. Warto również dodać, że nie osoby, które nie są obywatelami szkockimi, nie będą miały problemu z założeniem konta w banku. Wystarczy być rezydentem kraju Unii Europejskiej, aby załatwić wszystkie formalności.

Szkocja CHCE niepodległości – co oznacza to dla Polaków?

Jeśli dla kogoś problemem są procedury związane z przeniesieniem firmy do Szkocji, to niech się nie martwi. "Po pierwsze, wcale nie są one skomplikowane, a po drugie, zawsze można zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy doradczej, która zajmuje się tego typu operacjami" – komentuje Agnieszka Moryc z Admiral Tax, firmy specjalizującej się w tego typu działalności. "Pomagamy przy rejestracji, asystujemy w prowadzeniu, doradzamy w wyborze odpowiedniego banku oraz w założeniu w nim konta. Naprawdę warto więc podjąć ostateczną decyzję i zacząć działać!".

Jak widać Szkocja już wkrótce obok whisky, dud i męskich spódniczek kojarzyć się bedzie z atrakcyjnymi warunkami prowadzenia działalności handlowej.

Teksty tygodnia

Hotele zmieniane w ośrodki dla nielegalnych imigrantów. Ludzie wyszli na ulice!

Lista miast mających zapewnić noclegi dla migrantów wzbudza oburzenie w UK. Hotele zmieniane są w ośrodki dla imigrantów. W Dover wybuchły protesty przeciw zabijaniu miejscowości turystycznych.

Brytyjskie emerytury za granicą pozostaną zamrożone

Osoby pobierające brytyjskie emerytury, które mieszkają poza Wielką Brytanią, nie mogą liczyć na podwyżki State Pension.

Samochód wjechał w przechodniów w Rochdale. Jedna osoba nie żyje

W sobotę w Rochdale aresztowano 49-letniego mężczyznę pod zarzutem morderstwa po tym, jak wjechał w przechodniów samochodem.

Jak aplikować o ETA? Coraz więcej Polaków o to pyta

Coraz więcej Polaków pyta, jak aplikować o ETA. Od 2 kwietnia osoby, które wybierają się na Wyspy, powinny uzyskać ten dokument.

Czy urząd podatkowy odda niesłusznie pobrany podatek? Problemy z brytyjską emeryturą za granicą

Co trzeba wiedzieć i jak obronić się przed podwójnym opodatkowaniem? Przeczytaj nasz poradnik, co zrobić gdy po emeryturze wypracowanej w  UK wróciłeś do Polski a HMRC potrącił Ci niesłusznie podatek

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie