piątek, 20 września, 2024

Ten powód przyprawia londyńczyków o prawdziwe cierpienie

Nie ma drugiego takiego miasta w Wielkiej Brytanii, którego mieszkańcy bardziej cierpieliby z powodu dojazdów do pracy. Blisko jedna czwarta londyńczyków prawdziwie nienawidzi czasu spędzonego w środkach transportu.

Transport w Londynie to koszmar?

Choć postawienie tezy, że transport w Londynie to koszmar, brzmi może nieco przesadnie, to z pewnością nie jest on specjalnie lubiany przez mieszkańców stolicy. Wręcz przeciwnie, dla wielu londyńczyków poruszanie się po Londynie metrem czy autobusami jest bardziej niż irytujące. Najnowsze badanie pokazało, że blisko jedna czwarta (24 proc.) mieszkańców stolicy dosłownie nienawidzi swoich dojazdów do pracy. 11 proc. ankietowanych londyńczyków dojazdy do pracy uznaje za nadzwyczaj stresujące, a dla 14 proc. są one zwyczajnie męczące.

Londyn pod względem zadowolenia z komunikacji miejskiej wypada dramatycznie w porównaniu do pozostałej części kraju. W innych dużych miastach korzystania ze środków transportu publicznego nie znosi zaledwie 16 proc. mieszkańców.

Jak często londyńczycy korzystają z transportu publicznego?

Statystyki pokazują, że średni czas dojazdu do pracy w Londynie zajmuje 38 minut w jedną stronę. Dla porównania średnia krajowa wynosi w tym względzie 32 minuty. A dane te wyglądają jeszcze gorzej, gdy przyjrzymy się, jaki dystans pokonuje przeciętny londyńczyk w czasie tych 38 minut. Jest to bowiem średnio sześć mil (czyli niecałe 10 km). Dla reszty kraju przeciętny dystans do pracy to 25 mil (40 km).

W badaniu firmy Peloton ankietowani przyznali także, że blisko połowa z nich – 49 proc. – czułaby się bardziej zrelaksowana i mniej sfrustrowana, gdyby w trakcie podróżowania do pracy mogła wykonywać jakąś formę ćwiczeń fizycznych.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?