Tusk i liderzy unijni obwiniają Merkel za kryzys imigracyjny i ataki terrorystyczne w Europie!

Liderzy unijni obwiniają Angelę Merkel i jej politykę otwartych drzwi za kryzys imigracyjny i ataki terrorystyczne w Europie… Żaden z nich jednak nie poczuwa się do błędu.

Na szczycie unijnym w Bratysławie miał się odbyć pokaz jedności wśród pozostałych państw Unii, poza Wielką Brytanią, która nie została zaproszona. Okazało się jednak, że spotkanie nie przebiegło wcale w przyjaznej atmosferze. Szef Rady Europejskiej, Donald Tusk oskarżył Angelę Merkel o wywołanie chaosu w Europie przez prowadzenie przez nią polityki otwartych drzwi i wpuszczenie na kontynent 1,1 miliona uchodźców rocznie.

- Advertisement -

Theresa May w ONZ: „Wielka Brytania nie przyjmie żadnych imigrantów udających uchodźców”!

Tusk obwinia kanclerz Niemiec za „polityczną niepoprawność” i zaniechanie zamknięcia europejskich granic w 2015 roku, co sprawiło, że na kontynent napłynęło jeszcze więcej nielegalnych imigrantów, w tym – jak twierdzi – dżihadystów, którzy zorganizowali ataki w Paryżu i Brukseli.

Merkel została zmuszona do wysłuchania ataku również ze strony pozostałych unijnych liderów. Przed szczytem w Słowacji Tusk podkreślił, że Unia „nigdy już nie pozwoli na wywołanie w Europie chaosu, który zaczął się w 2015 roku i wymknięcie się sytuacji spod kontroli”. Na szczycie w Bratysławie zadecydowano o wzmocnieniu granic europejskich i patroli straży przybrzeżnej w następnym miesiącu.

“To było za łatwe”. Uchodźca przeszedł przez 5 kontroli z fałszywym paszportem

Teksty tygodnia

Koniec z rozdzielaniem rodzin? Apel o obniżenie progów wizowych!

Najnowsze badania wykazały, że obowiązujące ograniczenia wizowe dla rodzin wyrządziły „znaczne szkody emocjonalne i psychologiczne”, zwłaszcza dzieciom.

Rzeki w Wielkiej Brytanii są masowo skażone chemikaliami

Zespół naukowców z York University opublikował niepokojące wyniki badań, które pokazują skalę skażenia rzek w Zjednoczonym Królestwie przez tzw. wieczne chemikalia. Analiza próbek pobranych z ponad 30 rzek z terenu Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej wykazała obecność kwasu trifluorooctowego w niemal wszystkich badanych miejscach.

W Irlandii automatycznie rejestrują ludzi jako potencjalnych dawców organów

17 czerwca w Irlandii weszła w życie istotna zmiana w systemie dawstwa organów. Wprowadzono tzw. system miękkiego sprzeciwu, który powinien zasadniczo zwiększyć liczbę dostępnych narządów do przeszczepów.

Bijatyka w samolocie Ryanaira. Agresywny pasażer zapłaci ponad 20 tys. zł

Do dramatycznych scen doszło w październiku ubiegłego roku na pokładzie samolotu Ryanair lecącego z Krakowa do Paryża. Tuż po starcie jeden z pasażerów pod wpływem alkoholu zaczął zachowywać się agresywnie. Jego zachowanie zmusiło załogę do awaryjnego powrotu na lotnisko.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie