1000 wizyt kontrolnych w Londynie. Szeroko zakrojona akcja w poszukiwaniu nielegalnych pracowników.

Wielka Brytania zmaga się z napływem nielegalnych pracowników. Wiele stanowisk pracy obsadzanych jest z pominięciem umów. W Londynie skontrolowano wiele miejsc, wyniki są niepokojące.

W Londynie przeprowadzono niemal 1 000 wizyt kontrolnych w ramach szeroko zakrojonej akcji wymierzonej w nielegalną pracę. Kontrole miały miejsce głównie między lipcem a listopadem 2024 roku. W tym czasie objęły myjnie samochodowe, salony kosmetyczne, supermarkety oraz placówki budowlane. Funkcjonariusze Home Office koncentrowali się na miejscach, gdzie istniało podejrzenie zatrudniania migrantów w nielegalnych warunkach.

- Advertisement -

Podczas wizyt sprawdzano, czy pracownicy są zatrudniani zgodnie z prawem. Badano, czy nie są zmuszani do pracy w nędznych warunkach, opłacani poniżej minimalnej stawki godzinowej, oraz czy nie pracują w nadgodzinach, które naruszają przepisy.

Kontrole ujawniły poważne problemy z wykorzystywaniem migrantów przez „rogue employers”. Nie tylko zatrudniają oni nielegalnych pracowników, ale także narażają ich na wyzysk i niewłaściwe traktowanie. Przeprowadzona akcja miała na celu nie tylko zwalczanie nielegalnej pracy, ale także uderzenie w przestępcze grupy przemytnicze. Wykorzystują one takie miejsca pracy do sprzedawania migrantów. Wizyty kontrolne miały także na celu edukowanie społeczeństwa o konsekwencjach korzystania z nielegalnych usług, które wspierają nielegalny rynek pracy.

1000 wizyt kontrolnych w Londynie – co wykazał opublikowany raport?

Raport opublikowany po przeprowadzeniu 1 000 wizyt kontrolnych w Londynie ujawnił poważne problemy związane z nielegalnym zatrudnieniem migrantów. W ramach tych kontroli funkcjonariusze wykryli 770 przestępstw.

Ponadto, 462 obiekty otrzymały wezwania do zapłaty kar cywilnych. Mogą one wynieść do 60 000 funtów za każdego nielegalnego pracownika. Akcja ujawniła, że w wielu przypadkach migranci pracują w skrajnie złych warunkach. Często poniżej minimalnej stawki godzinowej i zmuszani do pracy w nadgodzinach. Wiele ze sprawdzonych miejsc pracy było obsadzonych przez osoby, które nie posiadały odpowiednich zezwoleń na pracę w Wielkiej Brytanii.  Potwierdziło to przypuszczenia, że nielegalna migracja i wykorzystywanie migrantów przez nieuczciwych pracodawców są poważnym problemem.

Raport podkreślił również, udział grup przestępczych zajmujących się handlem ludźmi, które wykorzystują migrantów jako tanią siłę roboczą. Wzrost liczby kontroli oraz zatrzymań odzwierciedla zaangażowanie rządu w zwalczanie nielegalnej pracy i ochronę osób narażonych na wyzysk.

Problemy imigrantów w UK

Imigranci w Wielkiej Brytanii borykają się z wieloma trudnościami, szczególnie związanymi z nielegalnym zatrudnieniem i wyzyskiem na rynku. Wiele osób trafia do pracy w nielegalnych sektorach. Często pracują z narażeniem zdrowia i życia. Dostają poniżej minimalnej stawki oraz łamane są podstawowe prawa człowieka. Ludzie ci nie podlegają żadnej ochronie. Są bowiem poza systemem.

Teksty tygodnia

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Narkotyki w jajkach Kinder

Przemytnicy narkotyków miewają wyjątkowe sposoby na ukrycie nielegalnych substancji. I choć czasami pomysły mogą rozbawić, nie można zapominać, że gra toczy się o ludzkie zdrowie i życie.

Chcesz zostać w Wielkiej Brytanii na stałe? LANGUAGECERT pomoże Ci zrobić ten krok

Planujesz zostać w UK na stałe? Sprawdź, jak uzyskać ILR lub obywatelstwo brytyjskie i dlaczego warto zdać egzamin z języka z LANGUAGECERT.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Przełom w brytyjskiej opiece zdrowotnej. Sztuczna inteligencja wejdzie na porodówki

Brytyjska służba zdrowia przechodzi cyfrową rewolucję. Jednym z jej podstawowych elementów będzie pionierski system sztucznej inteligencji, który w czasie rzeczywistym zidentyfikuje zagrożenia związane z bezpieczeństwem pacjentów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie