29-latka zdała 150 egzaminów na prawo jazdy udając inne osoby

Niejaka Inderjeet Kaur z Llanelli w Walii zdawała egzaminy na prawo jazdy "zamiast" innych osób. Przez dwa lata w ten sposób zaliczyła około 150 egzaminów teoretycznych i praktycznych.

29-letnia kobieta swój proceder uprawiała w całej Anglii i Walii, w tym w Swansea, Carmarthen, Birmingham i okolicach Londynu. Aby "pomóc" swoim "klientom" zdać egzamin na prawo jazdy w UK podszywała się 100 razy pod inne osoby. W przeciągu około dwóch lat (w latach 2018-2020) w ten sposób "załatwiła" zdanie około 150 egzaminów teoretycznych i praktycznych. Jak podają brytyjskie media, za taką "pomoc" pobierała opłatę w wysokości od 700 do 800 funtów, a więc całkiem sporo. Brytyjskim śledczym udało się udowodnić 63 przypadki, w których kobieta zdała egzamin podszywając się pod inne osoby. "Usługi" oferowane przez 29-latkę były skierowane głównie do osób mających problemy z językiem angielskim.

- Advertisement -

Jest zbrodnia, musi być i kara – Swansea Crown Court skazał Inderjeet Kaur na karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

Kobieta zdawała egzamin na "prawko" podszywając się pod inne osoby

Jak w brytyjskich mediach komentował główny inspektor Steven Maloney, który prowadził śledztwo w tej sprawie, "przestępstwa popełnione zostały przez Kaur w ramach obchodzenia procesu egzaminacyjnego, a to z kolei narażało niewinnych użytkowników dróg na ryzyko, umożliwiając niewykwalifikowanym i niebezpiecznym kierowcom posiadanie pozornie legalnych dokumentów".

"Testy na prawo jazdy istnieją, aby zapewnić ludziom odpowiednią wiedzę, umiejętności i nastawienie do jazdy po naszych drogach. Omijanie testów stanowi zagrożenie dla życia" – to z kolei komentarz Caroline Hicks z Driver and Vehicle Standards Agency. Rzecz jasna, wszelkie uprawnienia zdobyte w ten sposób zostaną anulowane. 

W sumie zaliczyła około 150 egzaminów teoretycznych i praktycznych

 

Teksty tygodnia

Ryanair nie wpuścił na pokład pary z chorym dzieckiem żądając wizy

Para, która miała wykupione bilety na lot z Londynu do Irlandii, twierdzi, że jej Ryanair nie wpuścił na pokład samolotu.

Spanie pod gołym niebem przestanie być przestępstwem

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończyć obowiązywanie jednej z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych ustaw, tzw. Vagrancy Act z 1824 roku. Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi nocowanie na ulicy czy żebranie nie będą już traktowane jako przestępstwa w Anglii i Walii.

Dom tajnych agentów wystawiony na sprzedaż w UK

Na brytyjskim rynku nieruchomości wystawiony został na sprzedaż dom tajnych agentów z czasów II wojny światowej.

Pełzający kryzys w Wielkiej Brytanii? Dane PKB za kwiecień

Najnowsze dane z gospodarki Wielkiej Brytanii znów niepokoją. Obok wzrostu bezrobocia widoczny jest również spadek PKB.

Kary w Ryanairze dla awanturujących się pasażerów

Zdecydowano się wprowadzić kary w Ryanairze dla osób zakłócających podróż. Coraz częściej dochodzi do niepokojących zachowań pasażerów.

Przeczytaj także