Była pracownica Primarka pozywa firmę za to, że kazała jej pracować do późna wiedząc, że ma małe dziecko

Pracowała w Primarku jako kierownik działu, a teraz pozywa giganta handlu detalicznego zarzucając mu dyskryminację ze względu na płeć, gdyż nie mogła w czwartki wieczorami opiekować się swoim małym dzieckiem.

Natasha Allen została poproszona o pracę na późnej zmianie raz w tygodniu, gdyż w sklepie nie było wystarczającej liczby starszych pracowników. 29-latka twierdzi, że to było niesprawiedliwe, gdyż w tym czasie musiała opiekować się swoją malutką córeczką.

Pozwała Primarka

Po tym, jak Primark odrzucił wniosek kobiety o elastyczny czas pracy ze względu na konieczność opieki nad niemowlęciem, pani Allen zrezygnowała ze stanowiska i wniosła sprawę do sądu pracy.

W czasie pierwszej rozprawy stwierdzono, że młoda matka nie była dyskryminowana, gdyż firma nalegała także, aby inni menadżerowie płci męskiej pracowali na wieczorne zmiany. Teraz jednak kobieta uzyskała prawo do ponownego rozpatrzenia sprawy po tym, jak Sąd Apelacyjny ds. Zatrudnienia oddalił wcześniejsze orzeczenie.

 

Opieka nad dzieckiem i praca

Brytyjka pracowała w Primarku w Bury (Greater Manchester) od 2011 roku, a w 2019 roku urodziła córeczkę. Jak okazało się w sądzie – kobieta ponosi wyłączną odpowiedzialność za opiekę nad dzieckiem przy „ograniczonym wsparciu” ze strony matki. To właśnie skłoniło ją do złożenia wniosku o elastyczny czas pracy.

Primark był gotowy na to, aby zwolnić ją z późnych zmian w inne wieczory, ale powiedział jej, że musi być dostępna w czwartki od 10:30 do 20:30, gdyż tylko dwóch z sześciu kierowników działu było wtedy dostępnych. Ta opcja nie była jednak rozwiązaniem dla pełnoetatowej matki i teraz jej sprawa rozpatrywana jest w Sądzie Apelacyjnym.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Nie pracujesz? Tracisz zasiłki! Partia Pracy zapowiada gruntowne zmiany

Albo do pracy, albo stracicie benefity. Młodzi ludzie, którzy będą odmawiać podjęcia pracy, staną w obliczu obcięcia świadczeń socjalnych, jak deklaruje Liz Kendall, stojąca na czele ministerstwa pracy i emerytur w rządzie Partii Pracy

Praca za granicą. Jak przenieść składki emerytalne do Polski?

Praca za granicą, w kilku krajach europejskich jest coraz częstszym zjawiskiem, zwłaszcza w UE, gdzie obowiązuje swobodny przepływ osób.

Ewakuacja lotniska Gatwick. Podróżni mówią o „totalnym chaosie”

W piątek po godzinie 10.00 rano ewakuowano lotnisko Gatwick z przyczyn „bezpieczeństwa”. Wśród podróżnych powstał chaos.

Najtańszy broadband w UK. Warto się przenieść?

Regularne zmiany dostawców różnych usług w UK są co do zasady korzystne i mogą przynieść znaczące oszczędności.

Nowa opłata za wjazd do UK – gdzie wprowadzą „tourist tax”?

Trwają pracą nad wprowadzenie "tourist tax" w Walii. Podatek turystyczny w wysokości 1,25 funta za noc może zostać wprowadzony już 2027 roku, ale podobne rozwiązaniami mogą wejść w życie nie tylko w tym regionie UK.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie