Była pracownica Primarka pozywa firmę za to, że kazała jej pracować do późna wiedząc, że ma małe dziecko

Pracowała w Primarku jako kierownik działu, a teraz pozywa giganta handlu detalicznego zarzucając mu dyskryminację ze względu na płeć, gdyż nie mogła w czwartki wieczorami opiekować się swoim małym dzieckiem.

Natasha Allen została poproszona o pracę na późnej zmianie raz w tygodniu, gdyż w sklepie nie było wystarczającej liczby starszych pracowników. 29-latka twierdzi, że to było niesprawiedliwe, gdyż w tym czasie musiała opiekować się swoją malutką córeczką.

Pozwała Primarka

Po tym, jak Primark odrzucił wniosek kobiety o elastyczny czas pracy ze względu na konieczność opieki nad niemowlęciem, pani Allen zrezygnowała ze stanowiska i wniosła sprawę do sądu pracy.

W czasie pierwszej rozprawy stwierdzono, że młoda matka nie była dyskryminowana, gdyż firma nalegała także, aby inni menadżerowie płci męskiej pracowali na wieczorne zmiany. Teraz jednak kobieta uzyskała prawo do ponownego rozpatrzenia sprawy po tym, jak Sąd Apelacyjny ds. Zatrudnienia oddalił wcześniejsze orzeczenie.

 

Opieka nad dzieckiem i praca

Brytyjka pracowała w Primarku w Bury (Greater Manchester) od 2011 roku, a w 2019 roku urodziła córeczkę. Jak okazało się w sądzie – kobieta ponosi wyłączną odpowiedzialność za opiekę nad dzieckiem przy „ograniczonym wsparciu” ze strony matki. To właśnie skłoniło ją do złożenia wniosku o elastyczny czas pracy.

Primark był gotowy na to, aby zwolnić ją z późnych zmian w inne wieczory, ale powiedział jej, że musi być dostępna w czwartki od 10:30 do 20:30, gdyż tylko dwóch z sześciu kierowników działu było wtedy dostępnych. Ta opcja nie była jednak rozwiązaniem dla pełnoetatowej matki i teraz jej sprawa rozpatrywana jest w Sądzie Apelacyjnym.

Teksty tygodnia

Najlepsze miejsce do życia w Londynie

Gdzie żyje się bezpiecznie, a sąsiedzi znają się wzajemnie? Brzmi jak bajka, szczególnie przy danych o przestępczości. Jednak najlepsze miejsce do życia w Londynie istnieje. Gdzie jest ta idylliczna dzielnica Londynu?

Zmiany zasad kontroli bezpieczeństwa na lotnisku Gatwick

Pasażerowie odlatujący z London Gatwick Airport nie będą już musieli wyjmować urządzeń elektrycznych ani umieszczać płynów w plastikowych torbach w ramach kontroli bezpieczeństwa.

Mniejsza pomoc dla osób otrzymujących zasiłek Universal Credit

Przez niedobory pracowników ponad połowa placówek Job Centre ogranicza pomoc dla osób otrzymujących zasiłek Universal Credit.

Hipokryzja pani Kanclerz?

Spring Statement pełne zapowiedzi oszczędności i cięć socjalnych wzbudziło niepokój u wielu mieszkańców UK. Podczas gdy mieszkańcy Wielkiej Brytanii mają zaciskać pasa, Rachel Reves bawi się na koncertach

Rząd Labour zmienia termin zakazu samochodów spalinowych

Czy rzeczywiście od 2030 roku na Wyspie będziemy niejako skazani tylko i wyłącznie elektryki?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie