Jakie Polacy mają opinie o Ryanairze? Co sądzą o punktualności, przystępnych cenach, czy komforcie latania irlandzkimi liniami? [wyniki sondy]

Każdego roku publikowane są rankingi najlepszych linii lotniczych, w których Ryanairowi często daleko do podium. Byliśmy jednak ciekawi, jak jeden z najczęściej wybieranych przez naszych rodaków na Wyspach tanich przewoźników odbierany jest przez samych Polaków, dlatego o zdanie postanowiliśmy zapytać naszych czytelników.

W połowie stycznia opublikowaliśmy tekst „10 powodów, dla których Ryanair nie jest tak zły, jak myślimy. Z którymi się nie zgadzasz?”, w którym zamieściliśmy sondy pozwalające naszym czytelnikom na zabranie głosu w temacie. Teraz przyszedł czas na podsumowanie ich opinii.

- Advertisement -

O to, jak oceniają jedną z najpopularniejszych tanich linii lotniczych w Europie pod względem punktualności, przystępności cenowej, komfortu lotu, bezpieczeństwa i dbałości o środowisko.

Ceny biletów w Ryanairze i komfort lotu

Irlandzkie linie lotnicze słyną z przyzwoitych kosztów podróży w porównaniu z wieloma innymi przewoźnikami. Na pytanie o to, czy ceny biletów w Ryanairze są przystępne 73 proc. pytanych odpowiedziało, że tak. Z kolei 27 proc. było innego zdania.

Z kolei na pytanie czy warunki lotu irlandzkimi liniami odpowiadają cenie biletu – 75 proc. respondentów odpowiedziało twierdząco, a 25 proc. uważa, że cena nie odpowiada warunkom.

Częstym problemem w samolotach tanich linii jest niewystarczająca ilość miejsca na nogi. Jak to jest w przypadku Ryanaira? Otóż Polacy nie mają na temat wygody na pokładzie irlandzkich linii dobrego zdania. Tylko 20 proc. pytanych uważa, że „jest dość wygodnie”, 47 proc. twierdzi, że jest „średnio wygodnie”, a 33 proc. uważa, że „jest niewygodnie”.

 

O wiele lepsze zdanie mamy na temat uciążliwych powiadomień w trakcie lotu dotyczących napojów, przekąsek lub zdrapek. Okazuje się, że wielu osobom (46 proc. badanych) to nie przeszkadza, 38 proc. twierdzi, że „mogłoby ich być mniej”, a 16 proc. jest zdania, że ich częstotliwość „jest znośna”.

Punktualność w Ryanairze

Wydawać by się mogło, że punktualność jest jednym z największych problemów Ryanaira. Często pisze się bowiem o dużych opóźnieniach, które okazały się bardzo kłopotliwe dla pasażerów. Jak jednak pokazują dane – w 2019 roku na 837 703 loty Ryanaira aż 92 proc. było punktualnych, z kolei w 2021 roku 96 proc. z 339 858 lotów irlandzkich linii przybyło na czas do miejsca docelowego. Jakie jednak zdanie na ten temat mają nasi czytelnicy? Okazuje się, że opinie naszych rodaków pokrywają się z przedstawionymi statystykami. Jedynie 6 proc. pytanych uważa, że Ryanair jest „rzadko punktualny”, 35 proc. twierdzi, że „mogłoby być lepiej”, a większość, bo 59 proc. ocenia irlandzkie linie „pozytywnie” pod względem punktualności.

Bezpieczeństwo w Ryanairze

Kolejną ważną kwestią w zasadzie w każdych liniach lotniczych jest bezpieczeństwo. Pod tym względem – pomijając niewygodę lotu, o Ryanairze wielu pasażerów ma dobre zdanie. Na pytanie o to, czy czują się bezpiecznie latając Ryanairem zdecydowana większość, bo aż 65 proc. pytanych osób odpowiedziała twierdząco. 20 proc. nie czuje się bezpiecznie w samolotach irlandzkich linii, a 15 proc. „w żadnym samolocie nie czuje się bezpiecznie”.

Mocno podzielone są jednak zdania na temat tego, czy Ryanair dba o środowisko, czym tak bardzo się szczyci twierdząc, że jest „najczystszą i najbardziej ekologiczną europejską linią lotniczą” (o czym miałyby świadczyć względnie nowe samoloty we flocie). Nie wszystkich pasażerów przekonują jednak te argumenty i wielu nadal twierdzi, że latanie nawet „młodymi” samolotami szkodzi środowisku.

54 proc. naszych czytelników na pytanie o to, czy według nich „Ryanair dba o środowisko” odpowiedziało twierdząco, a 46 proc. przecząco.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji wyrazić swojej opinii na temat paru wyżej wymienionych kwestii związanych z Ryanairem, możecie to zrobić tutaj: 10 powodów, dla których Ryanair nie jest tak zły, jak myślimy. Z którymi się nie zgadzasz?

Teksty tygodnia

Dziura budżetowa w Wielkiej Brytanii uderzy we wszystkich

Jak wygląda sytuacja ekonomiczna w UK i w kogo najbardziej uderzy dziura budżetowa, a dokładniej jej “łatanie”?

Chodnik to nie parking. Londyńska policja bezwzględnie ściga kierowców

Londyn, z jego wąskimi, historycznymi ulicami, nie został zaprojektowany z myślą o współczesnym ruchu samochodowym. Kierowcy często stają przed dylematem, jak jednocześnie zaparkować, nie zablokować przejazdu i uniknąć kary. Częstą pokusą jest częściowe wjechanie na chodnik. Niestety, to zły pomysł.

Już 7. czerwca ludzie wyjdą na ulice Londynu. Protest w Londynie przeciw reformom socjalnym

Reformy socjalne i oszczędności Partii Pracy wzbudzają powszechne obawy i opór. Czy protest coś zmieni? 

Horror w Liverpoolu! Prawie 50 osób rannych

Poniedziałkowy wieczór miał być ogromnym świętem. Okazał się niewyobrażalną tragedią. Kierowca wjechał w tłum ludzi w Liverpoolu podczas świętowania mistrzostwa drużyny.

Tragiczne dwa dni w Londynie: strzelanina, bójka w autobusie i atak na uniwersytecie

Ostatnie dwa dni były w stolicy Wielkiej Brytanii niezwykle tragiczne. Londyn przeżył eskalację przemocy. Choć incydenty nie były ze sobą powiązane, liczba ataków oraz skala zdarzeń doskonale pokazuje, jak wygląda dynamika przestępczości w stolicy UK

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie