Czym jest mikro-zdrada? Eksperci ujawniają, co stanowi niedopuszczalne przekroczenie granicy dla osoby pozostającej w związku

Fot. Getty

Mikro-zdrada – czym jest i jakie są jej granice? Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, gdzie leży cienka linia między flirtem a dobrą zabawą z osobą trzecią, gdy pozostajemy z kimś oficjalnie w związku?

Psychoterapeutka Hannah Paull precyzuje, że mikro-zdrada to w gruncie rzeczy „prawie zdrada”, co oznacza, że osoba jej dokonująca przekroczyła pewną dopuszczalną linię, mając nadzieję, że nie zostanie na tym złapana, a jednocześnie nie zaangażowała się w pełni – seksualnie czy emocjonalnie, w relację z osobą trzecią (osobą spoza związku). Prawdą jest jednak, że granica mikro-zdrady jest całkowicie umowna i zależy nie tylko od osobistych cech charakteru każdego z nas, ale także od intencji. Dla jednej osoby na przykład flirtowanie z barmanem może być uznane za niedopuszczalną miikro-zdradę, a dla innej może to stanowić zupełnie nieszkodliwą zabawę.  

 

 

 

Eksperci wskazują jednak na kluczowy wyznacznik tego, czy coś można uznać za mikro-zdradę, a mianowicie na ukrywanie tego faktu przed partnerem/małżonkiem. Jeśli coś ukrywamy, to znaczy, że mniej lub bardziej świadomie wiemy, że nie powinniśmy tego robić. I tak na przykład jeśli nie czujemy się komfortowo, żeby powiedzieć swojemu partnerowi, że odpowiedzieliśmy swojemu eks na smsa, to można by powiedzieć, że dopuściliśmy się już jakiejś firmy oszustwa. 

Poniżej prezentujemy Wam przykłady zachowań, które mogą zostać uznane za mikro-zdradę:

  • Ukrywanie przed partnerem/małżonkiem wymiany e-maili z osobą trzecią;
  • Regularne odpowiadanie lub obsesyjnie śledzenie interesujących nas kanałów w mediach społecznościowych;
  • Ściszanie głosu w trakcie rozmowy z osobą trzecią, tak, by partner/małżonek o niczym się nie dowiedział;
  • Udostępnianie grafik dotyczących preferowanych relacji seksualnych;
  • Potajemne komunikowanie się z byłym lub z kimkolwiek, z kim nasz partner/małżonek nie chciałby, abyśmy się komunikowali;
  • Oglądanie starych zdjęć i/lub filmów przedstawiających nas i byłego partnera;
  • Przywiązywanie szczególnej wagi do ubioru/wyglądu przed spotkaniem z interesującą nas osobą trzecią.

Czytaj też: W reklamie Tesco wystąpił… podwójnie zaszczepiony Święty Mikołaj! Fakt ten wzburzył niektórych internautów

Teksty tygodnia

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Rekordowe długi i kradzieże energii. Powód? Wysokie rachunki!

Eksperci alarmują: sytuacja wymyka się spod kontroli, a skala zjawiska zaskakuje nawet dostawców energii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie