„Brexit” – gra planszowa, która nigdy się nie kończy! Czy pomysł okaże się świątecznym hitem?

Fot. Getty

Jeden z brytyjskich portali internetowych wpadł na pomysł gry planszowej, której zasady opierają się na dotychczasowych losach Brexitu. Grę nazwano oczywiście „Brexit” i choć nie można jej kupić, wydaje się, że mogłaby zrobić furrorę w przedświątecznym okresie kupowania gwiazdkowych prezentów. Zobacz, jak się w nią gra!

Na portalu „NewsThump”, którego autorzy przedstawiają brytyjską politykę i społeczeństwo w krzywym zwierciadle satyry, groteski i twórczego dowcipu, pojawił się oryginalny pomysł na grę planszową o nazwie „Brexit”. W opisie pomysłu czytamy, że „gra rodzinna zapewnia niekończącą się przyjemność dla całej rodziny, ponieważ jej unikalne zasady polegają na tym, że tuż przed tym jak graczowi zagrozi wygrana, można poprosić o opóźnienie, co ponownie resetuje zegar, zabierając wszystkich na początek [gry]”.

Zobacz także: David Cameron przedstawiony jako ŚWINIA w pierwszej książeczce dla dzieci o Brexicie

Na czym dokładnie polega gra w „Brexit”?

Gra zaczyna się od tego, że każdy z graczy otrzymuje zadanie do wykonania. Pomysłodawcy podali nawet przykładowe zadanie, które w oczywisty, acz żartobliwy sposób nawiązujące do losów umowy brexitowej Theresy May: „Trzykrotnie przedstaw tę samą propozycję w parlamencie”.

Następnie, gdy każdy gracz zna już swoje zadanie, musi dążyć do jego realizacji, a jednocześnie musi próbować „odzyskać kontrolę i spowodować jak najwięcej nieodwracalnych szkód w gospodarce”.

Nie przegap: Brexit: Plażowa impreza „Pożegnanie Wielkiej Brytanii” przesunięta na… 29 lutego! Holendrzy nie wierzą, że UK odejdzie w styczniu?

Podczas całej gry możliwe jest także dobieranie kart „szansa”, które mogą okazać się korzystne lub niekorzystne dla gracza. Przykładowo, karty te mogą zawierać zalecenia:

  • „Wyjdź z UE bez płacenia”
  • „Nowe wybory: ciesz się kolejnym opóźnieniem!”
  • „Raport rządowy ujawnia, że Brexit jest jeszcze gorszy dla gospodarki niż oczekiwano, zapłać 35 mld”.

W grze nie zabrakło również czarnego charakteru, który pomysłodawcy nazwali „Nigel Farage”. Postać ta może nieoczekiwanie podebrać graczowi jego miejsce. Znajdziemy tu także „martwą opozycję” oraz konserwatystów, którzy „mogą się rozpaść w każdej chwili” – co nawiązuje do nieudolności opozycji i wewnętrznych podziałów w Partii Konserwatynej.

Autorzy twierdzą, że – choć gra potencjalnie nigdy się nie kończy – to przewidywany czas całkowity gry wynosi 5 lat. Grę można też zakończyć wcześniej, jeśli gracze poddadzą się z powodu znudzenia.

 

Teksty tygodnia

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Brytyjczycy obchodzą nowe przepisy, Polacy powinni być czujni

Właściciele domów w UK, w tym Polacy, unikają wyższego Council Tax dzięki lukom prawnym. Sprawdź, co się zmieniło i jak się przygotować.

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie