60 godzin prac społecznych kary za pobicie Polki, który później ZMARŁA

W minionym tygodniu sąd w Holandii skazał na karę 60 godzin prac społecznych pochodzącego z Polski Ernesta K. w sprawie dotyczącej śmierci 25-letniej Polki.

O sprawie czytamy na polonijnym portalu "Niedziela.nl". Do rzeczonych wydarzeń doszło w hotelu robotniczym Amrâth w miejscowości Maarsbergen w połowie lipca zeszłego roku. Jak ustalono zarówno napastnik, jak i jego ofiara brali udział w suto zakrapianej alkoholem imprezie. Z jakiegoś powodu miało dojść między nimi do kłótni, która bardzo szybko przerodziła się w poważną sprzeczkę. Ernest K. miał pobić kobietę, która później, a dokładnie 15 lipca, zmarła.

Jedna z bohaterek "afery dubajskiej" ZDRADZA co działo się w sypialniach szejków!

Według sądowych biegłych bezpośrednią przyczyną śmierci pochodzącej z Krosna kobiety był krwiak mózgu. Niestety, niemożliwym okazało się ustalenie co przyczyniło się do jego powstania. Kamery hotelowego monitoringu nagrały sprzeczkę pomiędzy parą Polaków. Widać na niej jak kobieta jest szarpana, popychana i upada na ziemię uderzając się w głowę.

Krwiak mógł powstać właśnie wtedy – problem polega na tym, że 25-latka lądowała na ziemi nie tylko popchnięta przez napastnika, ale również bez jego udziału. Właśnie dlatego jednoznacznie nie da się stwierdzić, że to właśnie Ernest K. jest bepośrednio odpowiedzialny za jej śmierć.

 

 

Rozpoczęło się śledztwo w sprawie śmierci Marcina Długoleckiego znalezionego powieszonego w więzieniu!

Prokuratorskie zarzuty dotyczące najpierw morderstwa, a następnie pobicia ze skutkiem śmiertelnym zostały oddalone. Jak czytamy na portalu "Niedziala.nl" ostatecznie postawiono K. jedynie zarzut pobicia. Domagano się kary więzienia sięgającej dwóch miesięcy pobytu za kratkami. Sąd zdecydował się jednak skazać Polaka na wyrok 60 godzin prac społecznych. Gwoli ścisłości trzeba jednak dodać, że mężczyzna w areszcie spędził pół roku, więc dodatkowa kara więzienia byłaby w tym celu całkowicie bezcelowa.

 

Teksty tygodnia

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Wielka Brytania redefiniuje płeć. Transkobiety poza prawem?

Brytyjski Sąd Najwyższy wydał kontrowersyjne orzeczenie. Rowling nie kryje zadowolenia. Co to oznacza dla transpłciowych kobiet?

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Jak w UK obchodzi się święta wielkanocne?

Świętowanie Wielkanocy w UK.

Jakie zwyczaje są charakterystyczne dla Brytyjczyków?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie