piątek, 20 września, 2024

Atak w Croydon. 15-latka zginęła broniąc koleżanki

Policja ujawniła imię zabitej w środę na oczach przerażonych przyjaciół w Croydon 15-latki. Dziewczyna, która chodziła do prywatnej szkoły w Londynie, została śmiertelnie dźgnięta nożem, gdy stanęła w obronie swojej przyjaciółki. Na miejscu zdarzenia znaleziono „list miłosny”.

Atak w Croydon, w którym zginęła 15-latka będąca uczennicą prywatnej szkoły, zszokował wielu londyńczyków. Na miejsce tragicznego zdarzenia wiele osób przynosi kwiaty. Jeden ze świadków ataku powiedział, że 15-latka została dźgnięta nożem w szyję.

Atak w Croydon

Krótko po ataku policja aresztowała 17-letniego chłopca, który był znany ofierze. Przebywa on teraz w areszcie, a służby nie szukają nikogo innego w związku z przestępstwem. Świadkowie mówią, że między dziewczyną, a chłopcem doszło do sprzeczki.

Z relacji wynika, że chwilę wcześniej 17-latek próbował wręczyć jej przyjaciółce kwiaty, ale ta je odrzuciła. Wtedy sytuacja zrobiła się napięta i 15-latka interweniowała w obronie swojej przyjaciółki. W tym momencie nastolatek miał wyciągnąć nóż i dźgnąć ją w szyję.

Widząc, co się stało, kierowca autobusu i inni przechodnie próbowali ratować dziewczynę. Komisarz Met Police, Sir Mark Rowley, który przybył na miejsce tragedii, nazwał morderstwo „bezsensownym” i stwierdził, że „nie da się go zrozumieć”.

Atak w Croydon / fot. Getty Images

Pracownik ochrony Victor Asare powiedział, że, gdy chłopak zaatakował dziewczynę, wszyscy rzucili się na pomoc.

– Krew lała się jak woda. Było dużo ludzi, wszyscy wyszli z autobusu. [Podejrzany] uciekł. Wszyscy płakali i krzyczeli. Dziewczyna leżała na ziemi. Próbowaliśmy go złapać i wiele osób próbowało uratować dziewczynę. Byłem wstrząśnięty. To czyjaś córka – powiedział mężczyzna.

Kim była 15-letnia ofiara ataku?

Policja poinformowała, że zamordowana 15-latka miała na imię Eliyanna. Wiadomo również, że chodziła do prywatnej szkoły dla dziewcząt w Croydon – Old Palace of John Whitgift.

Pracownicy placówki powiedzieli, że społeczność szkolna jest „głęboko zszokowana śmiercią bardzo kochanej i cenionej przyjaciółki i uczennicy”. Szkoła wydała oświadczenie: „Będzie musiało upłynąć trochę czasu zanim społeczność Old Palace pogodzi się z tą straszną wiadomością. Dlatego będziemy się starać zapewnić naszym uczniom wsparcie. Przede wszystkim przesyłamy dużo miłości i nasze najgłębsze współczucie rodzinie dziewczynki w tym niewyobrażalnie przygnębiającym czasie”.

Miejsce ataku w Croydon / fot. Getty Images

„List miłosny” na miejscu morderstwa

Niedaleko zamordowanej 15-latki znaleziono odręcznie napisaną notatkę, którą – ze względu na treść – nazwano „listem miłosnym”. Kopertą znalezioną w pobliżu miejsca zdarzenia zajęły się zespoły kryminalistyczne. Poinformowano, że w notatce napisano: „Tak bardzo Cię kocham i nigdy nie spotkałem nikogo z ładniejszym uśmiechem i oczami niż Ty, wyjątkowa dziewczyno”. Nie potwierdzono, kto był autorem tych słów.

Anthony King, przewodniczący My Ends – projektu pomagającego zwalczać przemoc wśród młodych ludzi w Croydon, był z rodziną dziewczynki po zdarzeniu. Powiedział, że jest „załamana”.

-Miała przed sobą świetlaną przyszłość. Była na roku GCSE – powiedział King i opisał dziewczynę jako „absolutnie niesamowitą młodą damę”.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Atak w autobusie szkolnym w Croydon. 15-latka nie żyje

Polak, który powstrzymał zamachowca z London Bridge otrzymał medal

Nadciąga huragan Agnes. Siła wiatru dojdzie nawet do 80 mil na godzinę

Osoby pobierające Universal Credit dostaną kary, jeśli o tym nie poinformują

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?