piątek, 20 września, 2024

Praca, której nikt nie chce, ale można zarobić w niej 55 000 funtów

Niektóre z najmniej popularnych zawodów w Wielkiej Brytanii oferują wysokie zarobki. Ponadto od kandydatów nie wymaga się dyplomu, wystarczą jedynie szkolenia.

Mniejsze zainteresowanie niektórymi zawodami na rynku pracy przekłada się na mniejszą konkurencję. A co za tym idzie, również większe prawdopodobieństwo otrzymania zatrudnienia i często wysokie zarobki.

Wysokie zarobki w mniej popularnych zawodach

Najnowsze dane pokazują, że w wielu najmniej popularnych zawodach można zarobić bardzo przyzwoicie. Wynagrodzenie jest tam wyższe niż roczna średnia wynosząca 37 697 funtów.

Po sprawdzeniu ponad miliona ofert pracy, wyszczególniono te, które cieszą się najmniejszym zainteresowaniem wśród osób szukających zatrudnienia. Z nich z kolei wybrano 20, które nie wymagają nawet dyplomu. Na szczycie listy znalazł się jeden z najmniej wyszukiwanych zawodów, a mianowicie specjalista ds. podatków. Przeciętne wynagrodzenie opiewa w tym przypadku na kwotę 55 000 funtów rocznie.

Oczywiście praca na tym stanowisku wymaga szkolenia, jednak można również zacząć od stanowiska praktykanta. Ukończenie studiów nie jest wcale wymagane. Podatki to branża, która wiele osób zniechęca. Jednak niektórym może się wydać interesująca.

Zacząć od praktyk może także specjalista w innym dobrze płatnym, ale mniej popularnym zawodzie.  Na zarobki przekraczające 44 000 funtów rocznie może liczyć specjalista ds. audytu.

Można również zarobić 55 000 funtów rocznie jako inspektor ds. budynków i rzeczoznawca. Na obu stanowiskach można uczyć się w miejscu pracy w ramach programu praktyk.

Na zarobki powyżej 33 000 funtów mogą liczyć np. menadżer ds. wynajmu lub negocjator ds. sprzedaży. Do ubierania się o pracę w tych zawodach nie są wymagane formalne kwalifikacje.

W przypadku prac wykonywanych ręcznie szkolenia są dobrym sposobem na rozpoczęcie kariery. Na dobre zarobki mogą liczyć w tej kwestii technicy ds. klimatyzacji lub gazu.

Niedobory wykwalifikowanych pracowników

Coraz więcej osób szuka pracy z myślą o równowadze między życiem zawodowym i prywatnym. Prowadzi to z kolei do niedoborów wykwalifikowanych pracowników w niektórych branżach. Należą do nich m.in. sektor nieruchomości, opieka zdrowotna, edukacja i opieka nad dziećmi. Stwarza to jednocześnie szanse dla osób poszukujących pracy, gdyż konkurencja tam jest znacznie mniejsza.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

1200 funtów kary dla wędkarzy

Wypadek szkolnego autobusu z dziećmi na autostradzie M53

Osoby pobierające Universal Credit dostaną kary, jeśli o tym nie poinformują

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?