Kim była kobieta z tatuażem? Zidentyfikowano ją po 31 latach od morderstwa

Śledczym udało się zidentyfikować ciało znalezione w 1992 roku w Antwerpii dzięki jednej charakterystycznej rzeczy. Teraz poinformowano opinię publiczną, kim była kobieta z tatuażem kwiatu, który miała na ręce.

31 lat temu w Antwerpii, dokładnie 3 czerwca 1992 roku, w rzece Groot Schijn w dzielnicy Deurne znaleziono ciało kobiety. Jej wiek ciężko było dokładnie oszacować. Dlatego podano, że miała od 20 do 50 lat. Była ubrana w ciemnoniebieską, fioletową i jasnozieloną koszulkę z napisem „Splinter” i „1990”. Miała na sobie niebieskie spodnie treningowe Adidas i ciemnobrązowe buty. Jednak jej najbardziej charakterystyczną cechą był tatuaż na lewym przedramieniu przedstawiający czarny kwiat z zielonymi liśćmi i napisem „R’Nick”. Jednak dopiero teraz, czyli po 31 latach od jej morderstwa, dowiedziano się, kim była kobieta z tatuażem.

Zidentyfikowana kobieta z tatuażem / fot. Interpol

Tajemniczy tatuaż

We wtorek, Interpol poinformował, że to właśnie charakterystyczny tatuaż umożliwił identyfikację ciała. Było to możliwe dzięki operacji pod nazwą Identify Me. Rozpoczęto ją w maju i prowadzona była przez belgijską, holenderską i niemiecką policję we współpracy z Interpolem.

Policja zaapelowała do opinii publicznej o pomoc w identyfikacji aż 22 kobiet zamordowanych w Belgii, Holandii i Niemczech w ciągu ostatnich 50 lat.

Po tym, gdy członek rodziny rozpoznał czarny kwiat z zielonymi liśćmi, skontaktował się ze służbami. Dzięki niemu rozwiązano zagadkę związaną z tym, kim była kobieta z tatuażem.

Kim była kobieta z tatuażem?

Kobieta, której ciało znaleziono 31 lat temu w Antwerpii, była Brytyjką. Nazywała się Rita Roberts i w momencie śmierci miała 31 lat. W lutym 1992 roku przeprowadziła się z Cardiff do Belgii. Ostatni kontakt z rodziną miała w maju tego samego roku, kiedy wysłała do nich pocztówkę.

Rodzina kobiety poinformowała, że wiadomość o identyfikacji była „szokująca i rozdzierająca serce”. W oświadczeniu podano: „Nasza pełna pasji, kochająca i niezależna siostra została nam brutalnie odebrana. Nie ma słów, które mogłyby wyrazić smutek, który czuliśmy wtedy i odczuwamy nadal”.

Ponadto rodziła powiedziała, że wiadomość była dla nich ciężka, jednak jest „bardzo wdzięczna, że odkryto, co się stało z Ritą”. Krewni opisują Ritę jako „piękną osobę, która uwielbiała podróżować”. „Kochała swoją rodzinę, zwłaszcza siostrzeńców i siostrzenice, i zawsze chciała mieć własną rodzinę” – podano.

Jurgen Stock z Interpolu stwierdził, że takie przypadki „pokazują istotną potrzebę współpracy policji na całym świecie, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą osoby zaginione”.

– Po 31 latach niezidentyfikowanej, zamordowanej kobiecie nadano nazwisko, a jej rodzinie udało się zamknąć sprawę – powiedział.

Z kolei władze belgijskie zaapelowały do ​​społeczeństwa z prośbą o przekazanie wszelkich informacji na temat Rity Roberts lub okoliczności jej śmierci. Można to zrobić przez formularz na stronie Interpolu. Na stronie znajdują się również rekonstrukcje twarzy niektórych zamordowanych kobiet, a także filmy i zdjęcia rozpoznawalnych przedmiotów, jak biżuteria czy ubrania.

 

Teksty tygodnia

Kobiety, stawiajmy zdrowie na pierwszym miejscu – udział w badaniu przesiewowym piersi NHS może uratować życie

Artykuł powstał we współpracy z NHS Jesteśmy czymś więcej niż...

Ryanair pozywa brytyjską kontrolę ruchu lotniczego

Ryanair pozywa brytyjską kontrolę ruchu lotniczego i domaga się 5 mln funtów po tym, jak technik zrujnował plany podróży 700 000 pasażerów.

Jak aplikować o ETA? Coraz więcej Polaków o to pyta

Coraz więcej Polaków pyta, jak aplikować o ETA. Od 2 kwietnia osoby, które będą wybierać się na Wyspy, powinny uzyskać ten dokument.

Zmiany finansowe w kwietniu. Jest ich dużo

Dla mieszkańców Wysp kwiecień będzie ciężkim miesiącem. Czekają nas duże zmiany finansowe. Od podwyżek rachunków po podwyżkę płacy minimalnej.

Płaca minimalna w UK – stawki National Living Wage i National Minimum Wage w 2025

Na jaki wzrost wynagrodzenia mogą liczyć pracownicy, którzy zarabiają „najniższą krajową” na Wyspach?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie