Sztuczna inteligencja pomoże w diagnozowaniu pacjentów. Ma zmniejszyć liczbę hospitalizacji

Po zakończonym sukcesem pilotażu „Brave AI”, sztuczna inteligencja pomoże teraz w diagnozowaniu pacjentów w siedmiu hrabstwach South West England. Specjalny algorytm zasugeruje lekarzom, którzy pacjenci są bardziej narażeni na ryzyko hospitalizacji. I w związku z tym podpowie wdrożenie leczenia zachowawczego.

Sztuczna inteligencja oceni, komu może grozić hospitalizacja

Program pilotażowy „Brave AI”, przeprowadzony przez NHS Somerset we współpracy z siecią podstawowej opieki zdrowotnej North Sedgemoor (PCN) pokazał, że sztuczna inteligencja może pomóc z zmniejszeniu liczby hospitalizacji. W programie specjalne oprogramowanie dokonało analizy danych pochodzących od ponad 500 mieszkańców domów opieki. Następnie, na podstawie otrzymanych wyników, wdrożone zostało leczenie zachowawcze. I to przyniosło bardzo obiecujące rezultaty. Liczba upadków wśród seniorów zmniejszyła się na przykład o 35 proc. Z kolei liczba wizyt na oddziałach ratunkowych spadła o 60 proc., a liczba wezwań pogotowia ratunkowego o 8,7 proc.

Teraz, po sukcesie pilotażu „Brave AI”, sztuczna inteligencja zostanie wykorzystana do pomocy w diagnostyce w kolejnych hrabstwach na terenie South West England. System zostanie wprowadzony w przychodniach w Gloucestershire, Wiltshire, Somerset, North Somerset, Dorset, Devon i Kornwalii. Specjalny algorytm prześledzi dokumentację pacjentów i oceni ryzyko w zakresie ewentualnej hospitalizacji. Osoby, u których takie ryzyko się pojawi, będą mogły otrzymać spersonalizowane wsparcie. Pielęgniarki, farmaceuci, terapeuci czy lekarze pierwszego kontaktu będą mogli zaoferować takim pacjentom na przykład zdalne monitory stanu zdrowia. Poza tym pacjenci „zwiększonego ryzyka” zostaną zachęcani do założenia specjalnych aplikacji umożliwiających samodzielne raportowanie swojego stanu zdrowia.

Sztuczna inteligencja zmniejszy liczbę hospitalizacji?

Lekarze nie kryją, że zastosowanie sztucznej inteligencji w diagnostyce stanu zdrowia pacjentów może bardzo pozytywnie wpłynąć na prewencję. – Te środki uchronią najbardziej bezbronnych pacjentów przed pobytem w szpitalu Poza tym zachęcą do rozmów z pacjentami, którzy w przeciwnym razie nie skontaktowaliby się ze swoim lekarzem rodzinnym. [Sztuczna inteligencja] wykryje schorzenia, które w przeciwnym razie mogłyby pozostać niezauważone. I wzmocni naszą zdolność do wczesnej interwencji. (…) Obecnie niezwykle istotne jest, abyśmy maksymalnie wykorzystali tego rodzaju narzędzia. Aby tam, gdzie to możliwe, ograniczyć liczbę przyjęć do szpitali – mówi Dr Vin Diwakar, dyrektor ds. transformacji NHS.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zegarek z Titanica sprzedany za rekordową kwotę

Za rekordową kwotę sprzedano złoty zegarek kieszonkowy podarowany brytyjskiemu kapitanowi statku, który uratował 700 pasażerów Titanica.

Huragan Bert uderzy w Wyspy. Wydano ostrzeżenia na weekend

Po tygodniu, w którym arktyczne wiatry, śnieg i oblodzenia ogarnęły Wielką Brytanię, w weekend Wyspy nawiedzi huragan Bert.

Zdobądź dofinansowanie na szkolenia budowlane

Zdobądź kwalifikacje budowlane i kartę CSCS z dofinansowaniem! Kursy w Londynie, lepsza praca i zarobki czekają. Sprawdź ofertę Owl Smart Skill Training!

Inflacja w UK w październiku 2024 znów poszła w górę

We październiku 2024 inflacja w Wielkiej Brytanii wzrosła do poziomu 2,3 proc., zwiększając presję na opóźnienie dalszych obniżek stóp procentowych. Indeks CPI znajduje się powyżej celu inflacyjnego Banku Anglii ustalonego na poziomie równych 2 proc.

Sainsbury’s zatrudni 20 000 osób na Boże Narodzenie. Jak aplikować?

Na sezon Bożego Narodzenia sieć supermarketów Sainsbury’s zatrudni 20 000 pracowników w całej Wielkiej Brytanii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie