80 proc. imigrantów trafiających do ośrodków detencyjnych jest wypuszczanych

Najnowsze badania pokazują, że większość imigrantów, którzy powinni być deportowani z Wielkiej Brytanii, jest wypuszczanych z ośrodków detencyjnych. Dlaczego tak się dzieje?

Imigranci są zwalniani. Mogą wtopić się w społeczeństwo

Z najnowszego raportu przygotowanego przez the Independent Monitoring Board (IMB) wynika, że zdecydowana większość imigrantów, którzy trafiają do ośrodków detencyjnych, zostaje zwolnionych. A przecież pierwotnym celem pozbawienia imigrantów wolności w takich ośrodkach jest przygotowanie ich do deportacji z Wielkiej Brytanii. Dlaczego zatem tak się dzieje? Dlaczego czterech na pięciu imigrantów jest wypuszczanych i może w zasadzie wtopić się w społeczeństwo?

Zgodnie z prawem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych może przetrzymywać imigrantów tylko wówczas, gdy istnieje realistyczna perspektywa wydalenia ich w określonym, bliskim terminie. Wielu imigrantów występuje jednak na drogę sądową, domagając się uwolnienia. Inni z kolei starają się o takie zwolnienie z uwagi na swój stan zdrowia. W obu przypadkach zatrzymani mają sporo szans na pozytywne rozpatrzenie swojej sprawy. I właśnie dlatego często przyznawana jest im wolność.

Dane rządowe pokazują, że o deportacje imigrantów w UK jest coraz trudniej. W latach 2015–2019 deportowano średnio 44 proc. osób zatrzymanych. Natomiast w 2022 r. deportacje objęły jedynie 22 proc. imigrantów umieszczonych w ośrodkach detencyjnych.

Deportacje wiążą się z cierpieniem

Deportacje niemal zawsze wiążą się z cierpieniem. Nie są też obojętne dla stanu psychicznego osób je egzekwujących. W trakcie wstrzymanej w ostatniej chwili deportacji imigrantów 14 czerwca zeszłego roku, siedmiu imigrantów znajdowało się w wyraźnie złej kondycji psychicznej. Jeden z zatrzymanych dostał ataku paniki, dwóch innych już było objętych specjalnym planem opieki, a w przypadku trzech służby musiały użyć siły.

W ośrodkach deportacyjnych dla imigrantów Brook House i Tinsley House przetrzymywanych było odpowiednio 60 proc. i 64 proc. imigrantów, co do których uznano, że do zatrzymania się nie nadają. Ze względu na zły stan zdrowia – fizyczny, psychiczny lub oba. Czasami imigranci grożą, że popełnią samobójstwo lub dokonają samookaleczenia. W takich przypadkach muszą oni być stale monitorowani.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

W Anglii i Walii odnotowano wzrost przestępczości o 10% w ciągu ostatniego roku

Diana Johnson, minister ds. przestępczości, policji i straży pożarnej, powiedziała, że ​​„zbyt wiele centrów miast zostało zdziesiątkowanych przez rekordowe poziomy kradzieży sklepowych, a społeczności zostały wstrząśnięte rosnącym poziomem przestępstw z użyciem noży, kradzieży i rozbojów”. - Tak nie może być dalej - deklaruje minister Johnson.

Te trasy w UK szybciej pokonasz pociągiem niż samolotem

Na wielu trasach w UK taniej jest zdecydować się na podróż pociągiem niż samolotem. Czy wiesz co to są za trasy?

Imigrant z UE siłą usunięty z Wielkiej Brytanii przez Home Office

39-letni imigrant z UE, Costa Koushiappis został deportowany przez Home Office, które nie chciało się odnieść do jego odwołania od decyzji.

Jak zadbać o zwierzęta w Bonfire Night?

5 listopada w UK świętuje się rocznicę wykrycia spisku prochowego i organizuje pokazy sztucznych ogni. Jak uchronić zwierzęta w Bonfire Night?

Miliony osób będzie miało problem z opłaceniem rachunków za wodę

Miliony gospodarstw domowych w Anglii i Walii będzie miało problemy z opłaceniem rachunków za wodę po podwyżce.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie