piątek, 20 września, 2024

Kobieta zmarła w samolocie lecącym do Glasgow. Nagle źle się poczuła

Lecąca z Teneryfy do Glasgow kobieta zmarła w samolocie z powodu zatrzymania akcji serca. Do tragicznego zdarzenia doszło podczas lotu BY1573 dnia 29 grudnia.

Gdy doszło do awaryjnej sytuacji na pokładzie samolotu lecącego z Teneryfy do Glasgow, pilot zgłosił sygnał alarmowy Squawk 7700. Wtedy też samolot skierowano na lotnisko Funchal na Maderze, gdzie wylądował 20 minut później.

Kobieta zmarła w samolocie

Niestety Brytyjka, która nagle źle się poczuła, doznała zatrzymania akcji serca. Kobiety nie udało się uratować mimo pomocy personelu na pokładzie, a następnie ratowników na lotnisku w Maderze.

Lokalne media podały, że ekipa ratunkowa na lotnisku spotkała się z personelem linii lotniczych TUI. Na miejscu byli również strażacy z jednostki ds. reagowania kryzysowego, którzy dotarli do samolotu na płycie lotniska.

Po tragedii samolot TUI wylądował na docelowym lotnisku w Glasgow w piątkowy wieczór.

Śmierć w samolocie

Zaledwie kilka miesięcy temu w czasie lotu z Miami do Chile pilot zmarł po upadku w toalecie. Konieczne było awaryjne lądowanie samolotu z 271 pasażerami na pokładzie w Panamie, które przeprowadził drugi pilot.

Okazało się, że kapitan Ivan Andaur, który zmarł, zaczął źle się czuć trzy godziny po starcie samolotu. Mimo tego, że załoga udzieliła mu natychmiastowej pomocy, nie udało się go uratować.

Natomiast w czerwcu 2023 roku na pokładzie samolotu British Airways zmarł 29-letni mężczyzna na oczach swojej matki. W trakcie reanimacji matka powiedziała, że u jej syna wcześniej zdiagnozowano niedociśnienie, dystrofię mięśniową i wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas lotu na Karaiby. Po bezskutecznej reanimacji przez personel linii lotniczych na pokładzie samolotu, 29-latka próbowały jeszcze reanimować ekipy ratunkowe na lotnisku VC Bird International Airport. Niestety ich wysiłki zakończyły się niepowodzeniem.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Pożyczka Support for Mortgage Interest – na czym polega ten program pomocowy?

Kto może się ubiegać o pożyczkę Support for Mortgage Interest? Ile można zyskać i jak wygląda spłata pożyczki?

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?