czwartek, 19 września, 2024

Awaryjne lądowanie na lotnisku Heathrow. W kokpicie pojawił się dym

Samolot linii British Airways, który wystartował w niedzielę z Londynu do Pragi, musiał zawrócić i awaryjnie lądować na Heathrow. Powodem było pojawienie się dymu w kokpicie.

Lot BA854 linii British Airways z Londynu do Pragi nie przebiegł zgodnie z planem. Pilot musiał po starcie zawrócić i lądować na Heathrow.

Awaryjne lądowanie na Heathrow

Decyzję o konieczności awaryjnego lądowania podjęto po tym, jak w kokpicie pojawiły się „opary”. Do niepokojącego zdarzenia doszło w niedzielę, 21 stycznia. Samolot docelowo miał lądować w Pradze, jednak, gdy znajdował się nad Dover, musiał zawrócić do Londynu.

Dane dotyczące lotu z FlightRadar24 pokazują, że samolot zaczął zawracać do stolicy Wielkiej Brytanii po przelocie nad Dover. Początkowo wszystko wskazywało na to, że pilot obrał kurs na lotnisko London City Airport, jednak ostatecznie samolot wylądował na Heathrow.

Natomiast na lotnisku po wylądowaniu maszynę otoczyło kilka wozów strażackich. Ktoś zarejestrował całe zdarzenie i umieścił nagranie w sieci. Widać na nim, jak ekipy ratunkowe spieszą na pomoc.

Problem techniczny w samolocie

Rzecznik linii lotniczych British Airways powiedział, że powodem zawrócenia samolotu i awaryjnego lądowania był „problem techniczny”. Nie sprecyzował jednak, na czym on dokładnie polegał.

W sprawie zdarzenia linia lotnicza wydała oświadczenie: „Przepraszamy naszych klientów za opóźnienie w podróży po tym, jak samolot wrócił na Heathrow w ramach podjęcia środków ostrożności. Nasze zespoły zaopiekowały się pasażerami, gdy czekali na wejście na pokład samolotu zastępczego, aby kontynuować podróż”.

Zaledwie dwa dni wcześniej doszło do innego awaryjnego lądowania. Samolot Ryanair lecący z lotniska Luton na Wyspy Kanaryjskie musiał awaryjnie lądować w Portugalii przez bójkę, która wybuchła na pokładzie. Jak podała portugalska policja – w bójce brało udział ośmiu pasażerów, a jedną osobę aresztowano.

Okazało się, że ośmiu agresorów to Polacy. Natomiast policja poinformowała, że mężczyźni byli pod wpływem alkoholu i całkowicie lekceważyli zalecenia załogi samolotu, która kazała im się uspokoić.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.