piątek, 20 września, 2024

Polski zawodnik MMA mieszkający w UK skazany za przestępstwa narkotykowe

Polski zawodnik MMA został skazany na siedem lat więzienia przez brytyjski sąd. 41-letni Przemysław M. był zamieszany w działanie gangu zajmującego się dystrybucją narkotyków na terenie hrabstwa Norfolk.

Nasz rodak od wielu lat żyje w Anglii. W 2005 roku przeprowadził się na Wyspy i zamieszkał w Maidenhead (hrabstwo Berkshire). Przemysław M. ma na swoim koncie udaną karierę w MMA. W oktagonie stoczył 36 zawodowych walk, z których wygrał 24. Walczył zarówno w polskiej organizacji KSW, jak i w amerykańskiej federacji Bellator. Ostatnia walka, jaką stoczył, miała miejsce w sierpniu 2022 roku, a kolejną miał stoczyć w listopadzie zeszłego roku, ale z pewnością do niej nie dojdzie.

Polski zawodnik MMA dealerem narkotykowym w Anglii

Do aresztowania Przemysława M. doszło a autostradzie A11. W jego samochodzie znaleziono 72 tys. funtów w gotówce. Ustalono, że wracał z „kursu” mającego na celu dostarczenie dwóch kilogramów kokainy do Trowse, angielskiej wsi, leżącej nieopodal Norwich. Według ustaleń brytyjskich organów ścigania, nasz rodak już od dłuższego czasu miał działać jako kurier dla gangu działającego w hrabstwie Norfolk.

Jak czytamy w brytyjskich mediach, operacja „Oxon” rozpoczęła się w czerwcu 2021 roku. W jej ramach rozbito szajkę handlarzy narkotyków. Aresztowano 13 osób, a siedmiu z nich zostało uznanych za winnych. Prokurator Isobel Ascherson zwróciła uwagę, że w ramach działań tej grupy przestępczej zalano ulice Norwich i Lowestoft ogromnymi ilościami kokainy.

Na jaki wyrok skazano naszego rodaka?

Ława przysięgłych Norwich Crown Court nie miał żadnych wątpliwości co do jego winy w związku z dostarczaniem narkotyków klasy A i posiadaniu mienia przestępczego. Polaka skazano na siedem lat pozbawienia wolności. W praktyce oznacza to koniec jego kariery sportowej.

Dodajmy, iż wcześnie Przemysław W. nie był karany. Według prokuratury miał zaangażować się w działalność o charakterze przestępczym, ponieważ popadł w kłopoty finansowe. Były one efektem restrykcji wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa, które uniemożliwiły mu udział w galach MMA.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Pożyczka Support for Mortgage Interest – na czym polega ten program pomocowy?

Kto może się ubiegać o pożyczkę Support for Mortgage Interest? Ile można zyskać i jak wygląda spłata pożyczki?

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?