piątek, 20 września, 2024

Stres w pracy – przyznaje się do niego ponad połowa pracowników w UK

Jeśli czujesz się zestresowany w pracy, to nie jesteś sam. Stres w pracy odczuwa ponad połowa Wyspiarzy.

Stres na co dzień towarzyszy w pracy mieszkańcom UK

Najnowsze badanie YouGov pokazało, że aż 52 proc. pracowników w Wielkiej Brytanii odczuwa „duży” lub „spory” stres w pracy. Ale to jeszcze nie wszystko. 39 proc. ankietowanych dorosłych przyznało, że odczuwa stres także poza godzinami pracy, gdy myśli o swoich obowiązkach zawodowych. Analiza danych HSE wykazała, że w okresie od marca 2022 r. do marca 2023 r. notowano mniej więcej 3530 chorób związanych ze stresem w pracy na 100 000 pracowników. To jednak pewna średnia. W niektórych branżach zachorowań z tego powodu było znacznie więcej, a najwięcej przypadków tego typu dotyczyło pracowników sektora zdrowia i opieki społecznej.

Jak poradzić sobie ze stresem w pracy i dotyczącym pracy?

Eksperci zwracają uwagę na to, by nie bagatelizować symptomów wskazujących na znaczne przeżywanie stresu w pracy. Symptomy te należy nazwać, trzeba znaleźć ich przyczynę, a następnie postarać się im jakoś zaradzić. Psycholog Julia Dąbrowski poradziła na łamach dziennika „Metro”, żeby każdy zrobił burzę mózgów i przeanalizował, co wprowadza go w pracy w niepokój i jak na napięcie reaguje jego organizm. Gdy już zidentyfikujemy problem i zrozumiemy przyczynę stresu ważne jest, aby określić, jak temu zaradzić. Być może potrzebujemy więcej czasu na wykonanie niektórych obowiązków lub potrzebujemy poddać się dodatkowym szkoleniom. W pewnych wypadkach określenie środków zaradczych może wymagać porozmawiania z przełożonym.

Niezależnie od identyfikacji problemu i sposobu poradzenia sobie z nim, każdy pracownik powinien poznać i wdrożyć w swoim życiu techniki radzenia sobie ze stresem. Takie techniki obejmują m.in. ćwiczenia relaksacyjne, głębokie oddychanie i uważność. Poza tym na stres w pracy najlepiej pomaga angażowanie się w różne aktywności w czasie wolnym. Chodzi przede wszystkim o podejmowanie aktywności fizycznych i spędzanie czasu z bliskimi sobie ludźmi.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?