piątek, 20 września, 2024

Tamiza wystąpiła z brzegów i zalała rezydencję George’a Clooneya

Warta 15 milionów funtów rezydencja George’a Clooneya w Wielkiej Brytanii została zalana, gdy Tamiza wystąpiła z brzegów. To już drugi raz, kiedy posiadłość aktora ucierpiała w wyniku powodzi.

Ogród pięknie odrestaurowanej brytyjskiej rezydencji George’a Clooneya został zalany przez wodę z Tamizy, która wystąpiła z brzegów. Niestety trwające ulewy źle wróżą 15-milionowej posiadłości aktora.

Rezydencja George’a Clooneya zalana

Już po raz drugi rezydencja George’a Clooneya ucierpiała w wyniku powodzi. Na początku tego roku posiadłość aktora spotkał ten sam los, w czasie huraganu Henk. Zalaniu uległy korty tenisowe, weranda i ogród. Tym razem również woda nie dotarła do samego domu, ale zalała duży teren przed nim.

W samej rezydencji 62-letniego aktora znajduje się piwnica z winami, basen, a także kino. Gwiazda filmowa wprowadziła się do domu w Sonning, w Berkshire, wraz z 46-letnią żoną, Amal w roku 2016 po 18 miesiącach prac remontowych.

Drogie posiadłości Clooneya?

Ostatnie kilka miesięcy para spędziła jednak w swojej posiadłości (o wartości 7 mln funtów) w pobliżu Brignoles na południu Francji. Niedawno widziano Clooneya i Amal przechadzających się niedaleko ich domu na Lazurowym Wybrzeżu. Następnie przyłapano ich na… tankowaniu benzyny.

Wcześniej para spędzała wakacje nad jeziorem Como we Włoszech, gdzie George od wielu lat jest właścicielem XVIII-wiecznej rezydencji Villa Oleandra.

George i Amal są także właścicielami różnych innych domów w miejscach na całym świecie, w tym w Los Angeles, Nowym Jorku i Anglii.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Minister ds. policji i przestępczości ukradziono torebkę na konferencji dotyczącej… kieszonkowców

Do tych zdarzeń doszło w miniony wtorek, 10 września 2024 roku, podczas konferencji Stowarzyszenia Kuratorów (Police Superintendents' Association) w Kenilworth, w środkowej Anglii.

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?