czwartek, 19 września, 2024

Kolejna wpadka rodziny królewskiej: księżna Kate przyznała się do nieudolnego „podrasowania zdjęcia”?

Największe agencje medialne wycofały zdjęcie Kate Middleton z dziećmi opublikowane z okazji Dnia Matki. Pierwsza, oficjalna fotografia księżnej od czasu operacji, miała uspokoić opinię publiczną i pokazać, że księżna Walii szybko dochodzi do zdrowia. Szczególnie, że wokół jej choroby powstało wiele teorii spiskowych.  Wnikliwi obserwatorzy dopatrzyli się jednak znacznej, a do tego mocno nieudolnej ingerencji w zdjęcie. Internauci jak zwykle w takim przypadku rozpętali burzę wokół fotografi i samej rodziny królewskiej. 

Zdjęcie Kate Middleton było edytowane?

Zdjęcie Kate Middleton z roześmianymi dziećmi, które było pierwszą fotografią księżnej od czasu operacji bardzo szybko obiegło media. Zdjęcie, opublikowane przy okazji obchodzonego na Wyspach w niedzielę Dnia Matki, miało uspokoić opinię publiczną. Pokazać, że księżna Kate ma się dobrze i że powoli wraca do zdrowia. 

Uważni obserwatorzy szybko jednak dostrzegli, że zdjęcie prawdopodobnie zostało zmanipulowane. Albo przynajmniej mocno poprawione. Przede wszystkim uwagę internautów przykuło dziwne ułożenie dłoni księcia Luisa. Luis już raz wywołał zamieszanie, kiedy przed świętami Bożego Narodzenia,  na oficjalnym zdjęciu wyglądał, jakby nie miał środkowego palca.  Także spódnica księżniczki Charlotte jest dziwnie ułożona, a wzór kratki wybrzuszony. Do tego na dłoni księżnej Kate nie ma obrączki. Poza tym na fotografii wyraźnie niedopasowane są linie i wzory ubioru księżniczki Charlotte – sweter i spódniczka są przesunięte względem siebie, a końcówka rękawa nie pasuje do jego reszty. Zamek błyskawiczny w kurtce Kate też wydaje się rozmyty.

Zdjęcie wykonał ponoć sam książę William. Nadal widnieje ono na oficjalnym profilu księcia i księżnej Walii na platformie X (dawny Twitter).

Czy zdjęcie sprawia, że nie wierzymy w powrót do zdrowia Kate?

„Podrasowane” zdjęcie Kate z dziećmi jest o tyle niefortunne, że jest to pierwsza fotografia księżnej od czasu jej operacji, która wzbudza wiele kontrowersji. Przyczyna operacji i długiej rekonwalescenci księżnej pozostaje tajemnicą i w związku tym pojawiło się wiele teorii spiskowych. Fani rodziny królewskiej na próżno czekali na jakiś komunikat o chorobie Kate. Szczególnie, że Król Karol, który zachorował na raka prostaty w tym samym czasie, od razu ujawnił z jaką chorobą się boryka i zdradził szczegóły leczenia. Tajemnica wokół leczenia księżnej sprawiła, że jej pierwsze zdjęcie było bardzo wyczekiwane.

Widoczna obróbka zdjęcia i retusz postawiły pod znakiem zapytania cały przekaz fotografii, która miała nas przekonać, że księżna ma się dobrze i wraca do zdrowia. Mocna ingerencja Photoshopem w zdjęcie powoduje, że nie jesteśmy pewni czy tylko ubrania i palec księcia Luisa zostały edytowane. A co za tym idzie, czy księżna jest w tak dobrej formie jak to wygląda na zdjęciu i czy można wierzyć innym przekazom z Pałacu.

Agencje medialne usuwają zdjęcie Kate Middleton

Na fali doniesień, że zdjęcie Kate Middleton z dziećmi mogło być edytowane, agencje takie jak AFP, Getty, Reuters czy AP zdecydowały o usunięciu go ze swoich platform. I poinformowały, że fotografia mogła zostać zmieniona cyfrowo.

Pałac Kensington nie odniósł się jeszcze do zarzutów o zmanipulowanie zdjęcia Kate Middleton z dziećmi. Ale milczenie Pałacu w tej sprawie zdaje się wymowne. Sprawę skomentował m.in. Peter Hunt, komentator, który zajmuje się aktywnością rodziny królewskiej. – To jest złe dla członków rodziny królewskiej. Wiedzieli, że wszelkie opublikowane przez nich zdjęcia Kate wzbudzą duże zainteresowanie. Obawiają się, że ludzie będą się teraz zastanawiać, czy można im ufać. I wierzyć, kiedy dostarczą kolejny raport o stanie zdrowia [Kate] – powiedział.

Kate przyznała się do własnoręcznej edycji zdjęcia

Do całej sprawy odniosła się sama księżna. We wpisie przyznała, że jak wielu fotografów amatorów, poddaje swoje zdjęcia obróbce i przeprosiła za zamieszanie. Zdaniem wielu internautów, praktycznie każdy, kto wrzuca swoje zdjęcia do sieci poddaje je różnym rodzajom filtrów i manipulacji i księżna nie powinna być z tego powodu piętnowana. Jednak czy tak ważne zdjęcia jak portrety rodziny królewskiej nie powinny się rządzić innymi prawami?

To nie pierwsze retuszowane zdjęcia rodziny królewskiej?

Nie tak dawno, bowiem przed Bożym Narodzeniem, rodzina królewska została również oskarżona o manipulację zdjeć. Księżna Kate, książe William  i ich trójka dzieci zapozowali do oficjalnego zdjęcia z okazji Bożego Narodzenia. Czarno-biała fotografia przedstawia całą rodzinę ubrania w podobne stroje. Jednak zdjęcie zostało poddane ostrej krytyce, bowiem książę Luis wygląda tak jakby miał usunięty środkowy palec. Internauci  jak zawsze dokładnie przyjrzeli się zdjęciu. Część osób uznało, że grafik obrabiający zdjęcie przesadził z Photoshopem. Obrońcy rodziny królewskiej twierdzili, że chłopiec po prostu niefortunnie  ułożył rękę na oparciu krzesła. Obie strony zgodnie twierdziły, że tak ważne zdjęcia, jak oficjalne portrety rodziny królewskiej, powinny być dokładnie sprawdzane przed opublikowaniem. Wpadki nie powinny się zdarzać, obojętnie czy z powodu nieudolnego użycia Photoshopa czy dziwnie ułożonych rąk.

Zdjęcia znanych osób w ostrzu krytyki

Wiadome jest, że zdjęcia sławnych osób wzbudzają ogromne zaintersowanie , a internauci nie przepuszczą żadnego drobnego potknięcia czy to fotografa czy grafika. Tym bardziej zdjęcia takie powinny być przemyślane, bowiem wzbudzają zainteresowanie ogromnej rzeszy osób. Jest to dziwne, że Pałac pozwolił na opublikowanie nieudolnie obrobionego zdjęcia, zwłaszcza biorąc pod uwagę zamieszanie wokół operacji księżnej.

 

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.