piątek, 20 września, 2024

„Najcięższy człowiek” w UK zmarł przed 34. urodzinami

Uchodzący za „najcięższego człowieka” mieszkającego w Wielkiej Brytanii Jason Holton nie żyje. Przyczyną śmierci 33-letniego mężczyzny z Surrey była niewydolność narządów.

Według raportu koronera przyczyną jego śmierci była niewydolność narządów i otyłość. 33-letni Brytyjczyk mieszkał w specjalnie zaadaptowanym bungalowie komunalnym we wiosce Hants. Był on wyposażony we wzmocnione meble dostosowane do jego rozmiarów i do wagi. Mężczyzna pod koniec swojego życia był całkowicie unieruchomiony i przykuty do łóżka. W dodatku miał trudności z oddychaniem ze względu na swoją wagę.

Jak czytamy na łamach „The Daily Mirror”, Holton tuż przed swoją śmiercią miał ważyć około 317 kilogramów. „Najcięższy człowiek” żyjący w Wielkiej Brytanii zmarł w dniu wczorajszym, w sobotę 4 maja 2024 roku.

Kim był najcięższy człowiek w UK?

Matka Jasona Holtona do samego końca czuwała przy jego łóżku w szpitalu Royal Surrey. Mężczyzna został tam przetransportowany specjalną karetką, a aby do niej wsiąść, potrzebna była pomoc sześciu strażaków. -Prawdopodobnie miał około ośmiu żyć. Myślałam, że lekarzom uda się go ponownie uratować, ale niestety nie było to możliwe – wspomina 55-letnia Leisa, jak cytujemy za portalem „The Sun”.

Po śmierci 65-letniego Carla Thompsona, która miała miejsce w 2015 roku, to właśnie Jason Holton stał się posiadaczem (mało chwalebnego, przyznajmy) tytułu najcięższego człowieka w Wielkiej Brytanii. Początki jego otyłości związane są ze śmiercią jego ojca. Przeżywając stratę „zajadał” smutek i to właśnie z tego powodu mężczyzna zaczął przybierać na wadze.

Dlaczego Jason Holton zaczął się chorobliwie objadać?

– Może gdybym miał przy sobie ojca, może wtedy trzymałbym się zasad określających, co mogę jeść – jak zastanawiał się nad swoją przeszłością Holton, jak cytujemy za „Mirrorem”. – Może to powstrzymywałyby mnie od wkładania różnych rzeczy do ust? Po prostu ciągle jadłem. Jagnięcinę, kebaby, wszystko. Miałem też problem z napojami energetycznymi. Kupowałem po prostu 15 puszek Monstera i wypijałem je za jednym razem – dodaje.

W 2020 roku tabloidy na Wyspach rozpisywały się o Holtonie, gdy musiał jechać do szpitala. Potrzeba było dźwigu, aby dało się go wyciągnąć z jego mieszkania.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Twoje prawa jako pasażera. Co zrobić, gdy lot samolotem jest odwołany lub opóźniony?

Podróżowanie samolotem jest wygodne i szybkie. Latamy na urlop, w celach biznesowych oraz rodzinnych. Jednak zdarzają się sytuacje, które mogą zakłócić lot.

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?