Sprawdzani będą imigranci pracujący w sektorze kosmetycznym

Yvette Cooper, minister spraw wewnętrznych oznajmiła, że sektor kosmetyczny i myjnie samochodowe będą celem funkcjonariuszy imigracyjnych. Latem zaostrzą oni egzekwowanie przepisów.

Na łamach gazety Sun on Sunday Yvette Cooper poinformowała o większych kontrolach przedsiębiorstw podejrzanych o zatrudnianie nielegalnych imigrantów. Prześwietlany będzie m.in. sektor kosmetyczny i myjnie samochodowe.

Sprawdzani imigranci z sektora kosmetycznego

Minister spraw wewnętrznych powiedziała, że była „zszokowana odkryciem”, że aż 1000 urzędników pracowało nad planem deportacyjnym do Rwandy. Był to sztandarowy program rządu konserwatystów, który uchyliła Partia Pracy w ciągu kilku dni po wyborach.

Yvette Cooper napisała w gazecie: „Poleciliśmy organom imigracyjnym zintensyfikować działania latem. Ze szczególnym uwzględnieniem pracodawców, którzy napędzają handel ludźmi, wyzyskując i ułatwiając nielegalną pracę tutaj, w Wielkiej Brytanii. W tym w myjniach samochodowych i w branży kosmetycznej”.

Minister zaznaczyła, że rząd przygotowuje plany związane z przyspieszeniem decyzji dotyczących bezpiecznych powrotów do ojczystego kraju.

„Większość ludzi na Wyspach chce odpowiednio kontrolowanego i zarządzanego systemu azylowego. Aby Wielka Brytania robiła wszystko, co w jej mocy, aby pomóc osobom uciekającym przed konfliktem i prześladowaniami. Ale też aby szybko usuwać osoby, które nie mają prawa przebywać w kraju” – napisała Cooper.

Jak Partia Pracy rozprawi się z imigracją?

Jeszcze w kampanii wyborczej Partia Pracy zaznaczyła, że jednym z jej głównych priorytetów będzie ograniczenie imigracji. A także przywrócenie bezpieczeństwa brytyjskich granic.

Cooper w swoim artykule przyznała, że walka z nielegalnymi imigrantami przedostającymi się do Wielkiej Brytanii na małych łodziach będzie czasochłonna. Wymaga też twardego podejścia.

Brytyjski premier wykorzystał także szczyt Europejskiej Wspólnoty Politycznej do omówienia kwestii imigracji z innymi europejskimi przywódcami. Konserwatyści go jednak skrytykowali za porzucenie ich programu dotyczącego deportacji nielegalnych imigrantów do Rwandy.

Z danych dotyczących tego roku co najmniej 15 489 osób przepłynęło kanał La Manche na małych łodziach. Jest to wyższa liczba niż w latach poprzednich. Przeprawy te zbierają śmiertelne żniwo. W ubiegłym tygodniu zginęły dwie osoby, a wcześniej 12 lipca – cztery.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Polska apteka w Wielkiej Brytanii – czym jest i jak działa

Chorowanie za granicą to wyzwanie. Procedury i schemat postępowania w przypadku wielu chorób jest zupełnie inny niż w Polsce. Inna jest też dostępność leków bez recepty. Pomocą są polskie apteki w Wielkiej Brytanii.

Przez cięcia zasiłków mieszkańcy UK stracą średnio 1720 funtów

Ponad 3 miliony gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii straci na zmianach w systemie świadczeń socjalnych. I nie będą to małe straty...

Kamery z systemem rozpoznawania twarzy w Croydon

Działacze na rzecz ochrony prywatności biją na alarm. Ich zdaniem życie w UK „powoli staje się dystopijnym koszmarem”.

Rośnie liczba zakażeń „superrzeżączką” w Anglii

Przedstawiciele systemu ochrony zdrowia na Wyspach ostrzegają, że rzeżączka może stać się chorobą nieuleczalną.

Brytyjki imprezujące w Krakowie zostały zaatakowane

Podczas pobytu w Krakowie, na wieczorze panieńskim, grupa kobiet z UK padła ofiarą ataku niezidentyfikowanych mężczyzn.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie