Setki pasażerów Ryanaira odleciało z lotniska bez bagażu

Setki pasażerów Ryanaira poleciało na wakacje bez bagażu. Ich walizki i torby zostały na holenderskim lotnisku w Eindhoven.

Firma zajmująca się obsługą bagażu, Skytanking, nie miała wystarczającej liczby pracowników, aby załadować i wyładować z samolotów bagaże pasażerów Ryanaira. Dlatego irlandzki przewoźnik postanowił wylecieć z lotniska w Eindhoven bez bagaży…

Pasażerowie Ryanaira polecieli bez bagażu

Według rzecznika lotniska w Eindhoven, Gijsa Vrenkena, Ryanair zdecydował się na zostawienie bagaży na lotnisku, aby uniknąć dalszych opóźnień lotów. Bagaże z sześciu lotów miały zostać dostarczone z opóźnieniem w niedzielę. A bagaże z pozostałych pięciu lotów miały trafić w późniejszym terminie do pasażerów.

Problemy związane z bagażami spowodowały pewne opóźnienia na lotnisku, jednak udało się uniknąć odwołań.

Pasażerowie otrzymali informacje o problemach na lotnisku za pośrednictwem mediów społecznościowych i przy stanowisku obsługi. Vrenken powiedział:

– Problemy te są sprawą pomiędzy linią lotniczą a firmą zajmującą się obsługą bagażu.

Zarówno firmę Skytanking jak i Ryanaira poproszono zatem o komentarz w sprawie, jednak nadal go nie otrzymano.

Mało udana współpraca

Przyczyną kłopotów z załadunkiem i rozładunkiem bagażu są niedobory pracowników w firmie Skytanking. Od kwietnia to ona zajmuje się obsługą pasażerów Ryanaira na lotnisku w Eindhoven. Umowę irlandzkich linii z niemiecką firmą zawarto na sześć lat.

Tom Kelly, zastępca dyrektora ds. operacji naziemnych Ryanaira powiedział po podpisaniu kontraktu:

Ta wstępna 6-letnia umowa zapewni Ryanairowi możliwość dalszego zapewniania najlepszego w branży czasu realizacji lotów. Co ma kluczowe znaczenie dla utrzymania niskich cen dla naszych klientów. Z niecierpliwością czekamy na współpracę ze Skytanking i dalszy rozwój partnerstwa w nadchodzących latach w Wielkiej Brytanii, Holandii i całej Europie.

Niestety firma już kilkakrotnie miała kłopot z terminową realizacją zadań. W maju Skytanking dostało nawet ostrzeżenie od Inspekcji Pracy. Nie wiadomo też, jak duże są niedobory personelu w firmie.

Natomiast na początku sierpnia w Szkocji związek zawodowy Unite wywalczył podwyżkę o 7,75 proc. dla pracowników Skytanking na lotnisku w Inverness. Podwyżka objęła także stawkę dodatku zmianowego (o 1 funta za godzinę), a także dodatkowe dni urlopu i podwójnie liczoną stawkę za godzinę pracy w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Przeczytaj także

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

Wzrosną ceny benzyny w Holandii. Od kiedy?

Od przyszłego roku wzrosną ceny benzyny w Holandii, jeśli rząd nie podtrzyma swojej ochrony przed skutkami kryzysu dla obywateli.

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Setki osób wzięło udział w marszu upamiętniającym 14-letnią Polkę

Prawie 500 osób wzięło udział w marszu milczenia upamiętniającym 14-letnią Ninę, która targnęła się na własne życie po tym, jak była nękana przez rówieśników.

Ryanair ogranicza loty do Hiszpanii

Ryanair grozi kolejną redukcją lotów do Hiszpanii. Domaga się obniżki opłat lotniskowych przez operatora Aena.

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Holandii

Wydarzenia kryminalne

Transport