Miał szybki samochód i chciał się zabawić. Polak usłyszał wyrok!

Koniec listopada okazał się pechowy dla polskiego kierowcy i jego pasażera. Nieodpowiedzialne popisy na drodze skończyły się na drzewie. Czy Polak usłyszał sprawiedliwy wyrok?

“Szybki samochód” okazał się również wymagający i niebezpieczny. 30 listopada na drodze Hoenderlooseweg N804, między Deelen a Oranjekazerne, doszło do dramatycznego wypadku, który wstrząsnął okolicą. 36-letni Polak kierujący dynamicznie swoim samochodem stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał z drogi, uderzył w drzewo, a następnie w pobliski płot. Wszystko wyglądało niezwykle dramatycznie. Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość oraz brawura kierowcy. Świadkowie twierdzili, że kierowca pędził o co najmniej 40 km/h szybciej niż dozwolona prędkość w tym miejscu, która wynosiła 60 km/h. Na liczniku Polak miał więc co najmniej 100 km/h. Dodatkowo wykonywał na drodze niebezpieczne manewry wyprzedzając inne pojazdy czy wchodząc “ostro” w zakręty.

Wypadek był efektem nie tylko brawury, ale także wpływu używek. Jak wykazało późniejsze badanie alkomatem, kierowca miał w organizmie znaczne ilości alkoholu. Pasażer, który jechał z nim, odniósł poważne obrażenia. Ma złamaną miednicę i kilka kręgów. Najprawdopodobniej przez całe życie będzie odczuwał skutki wypadku. Na szczęście nie stracił przytomności, choć jego ból był nie do zniesienia.

Sytuacja stała się jeszcze bardziej dramatyczna, gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce – początkowo myślano, że to pasażer był kierowcą, ponieważ to on krzyczał z bólu, a kierowca był w szoku, wpatrując się w pustkę. To przestroga, jak nieodpowiedzialne decyzje mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji, a także jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze.

Jaki wyrok usłyszał Polak za wypadek drogowy?

Po dramatycznym wypadku, 36-letni Polak stanął przed sądem. Prokuratura domagała się sześciu miesięcy więzienia oraz dwuletniego zakazu prowadzenia pojazdów. Wskazywała na nadmierną prędkość, alkohol i wcześniejsze przewinienia mężczyzny. Po zapoznaniu się z całą sprawą, sąd wydał wyrok, który zaskoczył nawet prokuratora. W efekcie postępowania Polak trafił na osiem miesięcy do więzienia oraz otrzymał trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Sąd zaskoczył nawet oskarżyciela, co zdarza się rzadko. Jaka była przyczyna surowej kary?

Bogata kartoteka polskiego kierowcy

Sąd zdecydował się na wyższy wyrok niż ten, który żądała prokuratura, głównie z powodu wcześniejszych przewinień 36-letniego Polaka. Mężczyzna miał już na swoim koncie kilka przewinień związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu oraz bez prawa jazdy, co świadczyło o jego recydywie.

Prokuratura zwróciła uwagę na fakt, że wcześniejsze kary nie miały wystarczającego wpływu na poprawę jego zachowań. Skłoniło to sąd do surowszego potraktowania sprawcy. Ostateczny wyrok, czyli osiem miesięcy więzienia i trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, jest wynikiem uznania go za „drogowego recydywistę”. Polak usłyszał wyrok za wypadek drogowy  wyższy, niż początkowo zakładano. Jednak w kontekście jego policyjnej historii trudno, by wydawał się on niesprawiedliwy. Wprost stanowi próbę wymierzenia kary, która ma na celu skuteczną prewencję i poprawę bezpieczeństwa na drogach. Czy taka kara ma szansę wpłynąć na przyszłe zachowanie niebezpiecznego kierowcy?

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Przeczytaj także

Polak sprawcą wypadku w Zaandam?

W wyniku zderzenia czołowego zginął 21-letni mężczyzna. Polski kierowca został zatrzymany jako potencjalny sprawca wypadku. Co wydarzyło się na holenderskiej drodze?

Polski sklep w Holandii zamknięty – efekt protestów okolicznych mieszkańców

2 stycznia swoje działanie zakończył Polski sklep w Roosendaal. Ostatni dzień otwarcia nie minął bez echa, szczególnie w związku z problemami i kontrowersjami, jakie przez lata wzbudzał sklep.

Płace w Holandii zanotowały największy wzrost od 40 lat

Według oficjalnych danych Centraal Bureau voor de Statistiek płace w Holandii wzrosły w 2024 roku średnio o 6,6%. Stanowi największy wzrost w skali ostatnich czterech dekad.

Ekstremalne korki w okolicach Amsterdamu czekają nas w 2025

Ekstremalne korki w Amsterdamie. Ruch uliczny w holenderskiej stolicy będzie mocno utrudniony przez większość 2025 roku.

Będzie mniej lotów do i z Holandii przez szczyt NATO

W 2025 roku w czerwcu liczba lotów do i z lotniska Schiphol w Amsterdamie zostanie zmniejszona o około 25 proc.

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Holandii

Wydarzenia kryminalne

Transport