Brytyjczyk oskarżył zakonnicę o regularne molestowanie seksualne. Miał zostać zmuszony do opieki nad dzieckiem pochodzącym z gwałtu

Fot. Shutterstock

76-letni Edward Hayes twierdzi, że w młodości był regularnie gwałcony przez siostrę zakonną. Emerytowany Brytyjczyk postanowił podzielić się swoją traumą, żeby zachęcić inne ofiary molestowania seksualnego w kościele katolickim do ujawniania się i do walki o zadośćuczynienie swoich krzywd. 

Do molestowania miało dochodzić w latach 50-tych ubiegłego wieku w domu katolickim John Reynolds Home w Lytham St Annes, w Lancashire. Edward Hayes trafił tam, gdy był zaledwie 12-letnim chłopcem i niemal od razu miał wpaść w oko irlandzkiej siostrze o imieniu zakonnym Mary Conleth. Edward Hayes miał być regularnie gwałcony przez zakonnicę przez trzy lata, po czym, gdy ta zaszła w ciążę, miał zostać przymusowo wysłany do jej domu w Irlandii, by opiekować się niechcianym dzieckiem. 

Pracowniczka linii Wizzair obraziła Polkę na lotnisku w Liverpoolu: „Fucking Polish people”

Emerytowany Brytyjczyk powiedział na łamach „Daily Express”, że „przeszedł przez piekło”. – Zdejmowała mi spodnie, rzucała na ziemię i kładła się na mnie. Nienawidziłem robienia tego, ale powiedziała, że na mnie naskarży, jeśli będę się opierał, że naopowiada, iż byłem złym chłopcem oraz że zostanę za to ukarany – wyznał Brytyjczyk. Mężczyzna przyznał także że nie pozwalał się siostrze Conleth całować, ponieważ sądził, że dzieci „brały się właśnie z całowania kobiet”.  

Mapa migracyjna Wielkiej Brytanii – SPRAWDŹ, w którym mieście co dziesiąty mieszkaniec jest Polakiem

W 2012 r. Edward Hayes otrzymał pomoc prawną i wytoczył sprawę kościołowi katolickiemu. Niestety Brytyjczyk szybko stracił nadzieję, że cokolwiek w jego sprawie zostanie osiągnięte. I choć w 2016 r. otrzymał propozycję ugody i odszkodowania rzędu £20 000, to przyznał, że pieniądze te tylko pomogą mu pokryć koszty procesowe. O całej sprawie Hayes postanowił ostatecznie poinformować media, aby zachęcić inne ofiary molestowania w kościele katolickim do ujawniania się, opowiadania swoich traumatycznych historii i do walki o swoją godność. 

 

 

 

Oto 10 najtańszych miast w Europie idealnych na wakacje!

Teksty tygodnia

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Rekordowe długi i kradzieże energii. Powód? Wysokie rachunki!

Eksperci alarmują: sytuacja wymyka się spod kontroli, a skala zjawiska zaskakuje nawet dostawców energii.

UK będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców

Po raz pierwszy Home Office będzie ujawniać narodowość zagranicznych przestępców. A także dane na temat popełnionych przez nich przestępstw.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie