Co boli muzułmanów? Wybrano „Islamofobów roku”!

Nagrody dla największych islamofobów co roku są przyznawane przez The Islamic Human Rights Commission (IHRC), organizację sponsorowaną częściową przez ONZ. Organizatorzy chcą w ten sposób wzrócić uwagę na dyskryminację muzułmanów w światowych mediach, polityce i życiu społecznym.

Główną nagrodę przyznano redakcji „Charlie Hebdo”, pomimo, że głosowanie miało miejsce już po terrorystycznym ataku na redakcję satyrycznego tygodnika. W głosowaniu Francuzi wyprzedzili premiera Izreala Benjamina Netanyahu, prezydenta USA Baracka Obamę i amerykańskiego dziennikarza Billa Mahera.

- Advertisement -

Przypomnijmy. W poniedziałek 7 stycznia bracia Said i Cherif Kouachi weszli zamaskowani do redakcji paryskiego tygodnika i zabili kilkunastu dziennikarzy i rysowników. Trzeci z zamachowców zabił policjantkę i cztery osoby w sklepie z rzeczami koszernymi w centrum Paryża.

Rzecznik IHRC uważa jednak, że na przyznanie nagrody należy patrzeć „ironicznie”. „Coroczne nagrody dla Islamofobów są znane ze swojego ironicznego stosunku, a wymierzone są w ludzi i organizacje, które mają na celu nakręcanie nienawiści wobec muzułmanów i ich wiary” – powiedział rzecznik organizacji, komentując przyznane nagrody.

Za największego islamofoba uznano z kolei Teresę May, brytyjską Minister Spraw Wewnętrznych. „Islamofobem Wielkiej Brytanii” został Maajid Nawaz, muzułmanin, który działał kiedyś w radykalnych organizacjach, ale obecnie jako polityk Liberalnych Demokratów zajmuje się odciąganiem młodych muzułmanów od radykalnej wersji Islamu.

Najmocniej muzułmanów zabolał wyświetlany w zeszłym roku film „American Sniper”, a medium, które zostało uznane za najmocniej nienawidzące wyznawców Allaha, to Fox News.

Teksty tygodnia

Ukrainiec, który w marcu ranił Polaka i 4 inne osoby, chciał dożywocia w Europie

… i spodziewał się dożywocia. To przerażające, ale właśnie wizja komfortowego życia w europejskich więzieniach była ostateczną motywacją dla mężczyzny, by zaatakować przechodniów w Amsterdamie.

Śmiertelne tabletki w obiegu. Londyńskie kluby biją na alarm

Londyńskie kluby ostrzegają swoich gości przed wyjątkowo niebezpiecznymi tabletkami sprzedawanymi jako ecstasy. Ostrzeżenie pojawiło się po dwóch śmiertelnych przypadkach, do których doszło niedawno w dzielnicy Ealing. Ofiarami byli 28-letni mężczyzna i 20-letnia kobieta.

Mieszkania socjalne w UK. Czy będzie ich więcej?

Ilość lokali socjalnych rośnie nieproporcjonalnie do potrzeb. Mieszkańcy UK czekają wiele lat na mieszkanie lub dostają lokale w miejscach daleko położonych np. od pracy.

Kryzys związany ze stresem. 5 milionów osób z nim się zmaga

Z najnowszego badania wynika, że kryzys związany ze stresem w Wielkiej Brytanii jest najwyższy od 2008 roku.

Aresztowano 6000 nielegalnych pracowników z zagranicy

Z polecenia Home Office przeprowadzono w UK 6000 aresztowań nielegalnych pracowników pochodzących z zagranicy.

Przeczytaj także