Co czwarty Brytyjczyk nie dzwoni na pogotowie. Nie wierzą, że otrzymają pomoc na czas

Co czwarty Brytyjczyk rezygnuje z zadzwonienia po karetkę pogotowia, gdy czuje się naprawdę źle. Dlaczego? A to dlatego, że aż tak duży odsetek ludzi nie wierzy, że otrzyma pomoc na czas.

Pomoc medyczna w UK? Wielu Brytyjczyków nie wierzy, że pogotowie im pomoże

Najnowszy sondaż wykonany na zlecenie Liberalnych Demokratów pokazał, że aż 23 proc. respondentów nie zadzwoniło w ciągu ostatnich dwóch lat po karetkę pogotowia, gdy tego potrzebowało, z uwagi na długi czas oczekiwania. Wśród osób, które potrzebowały pomocy, ale nie wierzyły, że otrzymają ją na czas, 57 proc. pojechało do szpitala osobiście lub poprosiło o to członka rodziny. Kolejnych 25 proc. wezwało w tym celu taksówkę, a 18 proc. udało się na ostry dyżur pieszo. 16 proc. ankietowanych pilnie potrzebujących pomocy medycznej skorzystało z transportu publicznego, a 17 proc. po prostu zostało w domu z uwagi na niemożność natychmiastowego przemieszczenia się.

Przedstawiciele NHS robią, co mogą, żeby pomóc potrzebującym

W nawiązaniu do najnowszego badania, Sir Julian Hartley, dyrektor naczelny NHS Providers powiedział, że „każdy, kto potrzebuje szybkiej pomocy w nagłych wypadkach, powinien natychmiast zadzwonić pod numer 999”. – W Anglii zapotrzebowanie — o jedną trzecią wyższe niż przed pandemią — na karetkę pogotowia do poważnego stanu gwałtownie wzrosło. Ale trusty i personel ciężko pracują, aby przyjmować pacjentów tak szybko, jak to możliwe. Najnowsze dane pokazują poprawę czasu reakcji karetek pogotowia. Ostatnie miesiące były jednymi z najbardziej pracowitych w historii pod względem wezwań. Pomimo wszelkich starań, zespoły pracujące ile się da, stają przed trudnym zadaniem, ponieważ popyt przewyższa dostępne zasoby i personel. Potrzebne są odpowiednie, długoterminowe inwestycje w usługi pogotowia ratunkowego, a także stałe wysiłki na rzecz rekrutacji, szkolenia i zatrzymania personelu – doprecyzował ekspert.

Teksty tygodnia

Home Office wycofało się z deportacji 80-letniej Polki

Home Office zreflektowało się przyznając, że deportacja Polki była błędną decyzją. Ostatecznie 80-letniej kobiecie przyznano prawo pobytu.

Zakłócenia w podróży przed świętami. Loty, kolej i korki na drogach

Jeśli planujemy wyjazd na Bank Holidays, musimy liczyć się z tym, że przed świętami pojawią się zakłócenia w podróży. Czego możemy się spodziewać?

Wojna gangów w Glasgow. Pożary i eskalacja przemocy

Ataki, podpalenia i przemoc w Szkocji eskalują w zawrotnym tempie. Wojna gangów jest coraz bardziej okrutna i dochodzi do skrajnych sytuacji.

Ludzie chorują po wejściu do wody. Zanieczyszczenie rzek w UK przeraża

Pomimo zapewnień brytyjskiego rządu stan wód w rzekach i kąpieliskach w UK jest coraz gorszy. Zrzut ścieków sprawia, że woda staje się niebezpieczna.

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie