Co najbardziej denerwuje nas w pracy? Zobacz, czy odpowiedziałbyś podobnie

Jakie zachowania naszych kolegów najbardziej denerwują nas w pracy? Najnowsza ankieta pokazuje, że najbardziej irytuje nas, gdy nasi koledzy z pracy nie wykonują swoich obowiązków w sposób rzetelny i poprawny.

Te zachowania w pracy najbardziej działają nam na nerwy

Badanie przeprowadzone przez Acas (organizację zajmującą się mediacją) na próbie ponad 1000 pracowników wykazało, że najbardziej denerwuje nas w pracy to, że nasi współpracownicy nie wykonują należycie swoich obowiązków. A zatem gdy wykonują je źle albo słabo. I gdy to oznacza, że muszą poprawiać swoje błędy albo co gorsza, ktoś musi je poprawiać za nich. Na takie zachowanie, jakie irytujące, wskazało aż 66 proc. ankietowanych. Na kolejnym miejscu, z 56 proc. wskazań, znalazł się „brak wystarczającej ilości informacji” potrzebnych do wykonania danego zadania. Z kolei 52 proc. ankietowanych wskazało, że bardzo irytuje ich, gdy ktoś próbuje nimi po cichu zarządzać, a 42 proc. przyznało, że złości ich, gdy nie są szanowani.

- Advertisement -

Co jeszcze irytuje nas we współpracownikach lub w miejscu pracy?

Dla aż 39 proc. respondentów problemem jest brak uznania dla ich pracy. Niewiele mniej osób, bo aż 38 proc., ma problem, gdy koledzy z pracy ich nie słuchają. Taki sam odsetek dorosłych w UK denerwuje, gdy ich koledzy pracują w pojedynkę, egoistycznie i gdy nie chcą współpracować z pozostałymi osobami w zespole. Co ciekawe, tylko 28 proc. ankietowanych wskazało, że złości się, gdy ma za dużo pracy do wykonania. Wreszcie 19 proc. respondentów przyznało, że irytuje ich, gdy pomija się ich w pewnych zadaniach/projektach.

– Niezależnie od tego, czy jest to brak jasnych poleceń lub docenienia, konflikt osobowości czy coś innego, te złe zachowania, które mogą się wydawać stosunkowo nieistotne, mogą tak naprawdę kumulować się i mieć szkodliwy wpływ na ludzi w pracy. W razie rozpadu relacji międzyludzkich, utrzymanie dobrze funkcjonującego miejsca pracy może być trudne lub wręcz niemożliwe. To może zwiększyć stres, wpłynąć na produktywność i ostatecznie doprowadzić do roszczeń o mobbing lub nękanie – ostrzega dyrektorka ds. rozwiązywania sporów w Acas, Kate Nowicki.

Teksty tygodnia

Zakażenia salmonellą. Fali infekcji winne pomidory?

Lekarze alarmują - zakażenia salmonellą w Wielkiej Brytanii rosną w zaskakującym tempie. Nieproporcjonalnie do danych o infekcjach z poprzednich lat i do liczby zakażeń w Europie.

Aby było taniej, pacjenci muszą zacząć jeść w szpitalach posiłki roślinne

Wprowadzenie roślinnych posiłków do szpitalnych stołówek to nie tylko chwilowy trend, ale przede wszystkim przemyślana strategia zdrowotna i ekonomiczna. Przykłady z Portugalii i Nowego Jorku inspirujące Wielką Brytanię pokazują, że dieta oparta na roślinach może pozytywnie wpłynąć na kondycję pacjentów oraz finanse systemów opieki zdrowotnej.

Rewolucja w brytyjskiej gospodarce: więcej kredytów, mniej ograniczeń

15 lipca o godzinie 18.00 kanclerz skarbu Rachel Reeves wygłosiła przemówienie dotyczące zmian w brytyjskiej gospodarce. UK będzie bardziej atrakcyjne dla firm i przyciągnie nowe inwestycje!

Kryzys dentystyczny w NHS. Coraz więcej pacjentów szuka pomocy poza systemem

Usługi dentystyczne NHS w najgorszym stanie od dekad. Polacy szukają pomocy poza systemem. Sprawdź, jak odpowiada na to klinika Smile4Life z Nottingham.

Bonus dla pobierających Universal Credit. Nie wszyscy o nim wiedzą

Tysiącom osób przysługuje bonus, jeśli pobierają Universal Credit. Jednak nie wszyscy korzystają z programu Help to Save.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie