Efekty Brexitu są już widoczne – ludzie tracą pracę!

W ledwie miesiąc po referendum dotyczącym wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej konsekwencje Brexitu już uderzają w stolicę UK. Przez zaledwie miesiąc zatrudnienie w City spadło o 12 procent!

Dane te zostały dostarczone przez Morgan McKinley, firmę zajmującą się monitorowaniem sytuacji na rynku pracy europejskie centrum finansowego. W lipcu 2016 roku finansiści mogli liczyć na 7890 miejsc pracy, co w porównaniu z analogicznym okresem 2015, gdy ofert było 10920, oznacza spadek o 12 procent.

- Advertisement -

ZOBACZ TAKŻE – Theresa May zrugała Nicolę Sturgeon: To my jesteśmy odpowiedzialni za Brexit, nie wy!

Co ciekawe według specjalistów to… całkiem niezłe wieści! Spodziewano się bowiem, że skutku Brexitu będą poważniejsze, a okazuje się, że póki co City jakoś radzi sobie z konsekwencja decyzji podjętej przez Brytyjczyków 23 czerwca.

To jasny sygnał, że możni świata wielkich finansów wycofują swoje interesy z Londynu. Nie jest to dobra wiadomość dla nikogo, a szczególnie dla ponad miliona osób zatrudnionych w sektorze finansowym Zjednoczonego Królestwa. „ Jedynie niewielki procent tych osób ma możliwość płynnej zmiany stanowiska pracy i przeniesienia się do innego kraju” – komentuje Hakan Enver z Morgan McKinley Financial Services. A to dopiero początek cięć, redukcji i ograniczania zatrudnienia.

ZOBACZ TAKŻE – Brexit fachowcom nie taki straszny

Według wyliczeń ekspertów nawet 80 tysięcy miejsc pracy może „zniknąć” z City. Prognozy te potwierdzają szefowie wielkich korporacji i banków. Prezes HSBC już zapowiedział, że przez Brexit będzie zmuszony przenieść 20 procent z 5 tysięcy swoich pracowników zatrudnionych w Londynie do Paryża. Niestety, nie jest w swoich odosobniony, bo podobne deklaracja składają także inni zarządzający finansowymi molochami.

Niech ci, którzy myślą „to City, a więc mnie zupełnie nie dotyczy” nie łudzą się – każda drgnięcie w finansowym centrum UK i nie tylko będzie miało konsekwencje dla całej gospodarki kraju, która jest systemem naczyń połączonych. Pytanie tylko jak duże będą te konsekwencje…

Teksty tygodnia

Rzeki w Wielkiej Brytanii są masowo skażone chemikaliami

Zespół naukowców z York University opublikował niepokojące wyniki badań, które pokazują skalę skażenia rzek w Zjednoczonym Królestwie przez tzw. wieczne chemikalia. Analiza próbek pobranych z ponad 30 rzek z terenu Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej wykazała obecność kwasu trifluorooctowego w niemal wszystkich badanych miejscach.

Toksyczne powietrze w Wielkiej Brytanii truje i kosztuje

Wielka Brytanie zmaga się nie tylko z dziurą budżetową, rzekami przypominającymi ścieki, ale także ze złą jakością powietrza. To zdaniem lekarzy truje mieszkańców UK każdego dnia.

Jest decyzja Banku Anglii w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii stwierdził, że utrzyma stopy procentowe na poziomie 4,25 proc. Tłumaczył to inflacją, która pozostaje najwyższa od ponad roku, a także niestabilną gospodarką.

Przełomowe badania w Wielkiej Brytanii. Leczenie białaczki bez chemioterapii?

Ogólnokrajowe badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii doprowadziło do opracowania metody leczenia białaczki bez konieczności stosowania chemioterapii. W przypadku niektórych pacjentów nowa terapia może okazać się znacznie skuteczniejsza niż tradycyjne podejście. Wyniki badań zostały określone jako przełomowe.

Świadczenie PIP: Oto kto straci najwięcej przez nowe przepisy

Dane Ministerstwa Pracy i Emerytur pokazują, że zmiany w przepisach dotyczących świadczeń mogą pozbawić około 1,2 miliona osób pieniędzy z Personal Independence Payment (PIP).

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie