artykuł powstał we współpracy z naszym partnerem
Sztuczna inteligencja od dłuższego czasu rewolucjonizuje wiele aspektów naszego życia. Dziś bez problemu możemy zapytać AI o niemal każdą rzecz i w mgnieniu oka otrzymamy odpowiedź.
Może nam przygotować ciekawe pomysły na biznes, zrobić za nas research i znaleźć wszystkie Vulkan Vegas 50 free spins, jakie są dostępne w kasynach online na rynku, czy nawet może nam doradzić w kwestiach sercowych — i to czasem całkiem trafnie. Sztucznej inteligencji możemy również „zlecić” wiele różnych zadań, bo pisanie kodu w różnych językach programowania czy tworzonych złożonych artykułów nie jest dla niej obecnie żadnym problemem.
Prace w zakresie grafiki komputerowej także nie są dla AI większym wyzwaniem, a najlepszym tego przykładem jest najnowsza funkcja AI, która zagościła właśnie w pakiecie Adobe Creative Cloud, a dokładnie w programie Photoshop. Rozwiązanie AI Generative Fill, które dołączyło do szerokiego zakresu narzędzi w Photoshopie, sprawia, że praca z obrazem już nigdy nie będzie taka sama. Generative Fill pozwala bowiem w prosty sposób zautomatyzować tworzenie nowych treści oraz edytowanie istniejących obrazów, co daje współczesnym twórcom nieograniczone możliwości i pozwala im zaoszczędzić sporo czasu.
Funkcja „generatywnego wypełnienia” jest zatem niewątpliwie rewolucyjna i wprowadza do świata grafiki komputerowej wiele świeżości i innowacji. Poznaj pełen wachlarz możliwości, jakie zapewnia Generative Fill — najnowsza funkcja AI dla programu Photoshop.
Czym jest Generative Fill?
Generative Fill to najnowszy zestaw narzędzi do Photoshopa, które są oparte na sztucznej inteligencji. Narzędzie to integruje możliwości oferowane przez Adobe Firefly oraz kreatywny workflow i jest niewątpliwie krokiem milowym dla firmy Adobe we wszechobecnym dziś wyścigu AI.
Funkcja Generative Fill zapewnia innowacyjne podejście do pracy z obrazem, bo pozwala twórcom na błyskawicznie i zarazem bardzo proste dodawanie, rozszerzanie i usuwanie elementów z obrazów — wszystko to w klasyczny dla AI sposób, czyli poprzez wprowadzanie sugestii tekstowych. Co więcej, narzędzie to działa w sposób bezpieczny i nieinwazyjny dla oryginalnego obrazu. Dzięki temu użytkownicy mogą błyskawicznie uzyskać bardzo realistyczne rezultaty, które czasami wręcz zachwycają i czarują swoją niesamowitą kreatywnością.
Najważniejsze funkcje Generative Fill
Generative Fill to bez dwóch zdań bardzo potężne narzędzie AI dla grafików, które może w dużym stopniu usprawnić ich pracę. Funkcja ta co prawda jest niezwykle zaawansowana pod względem rezultatów, jakie można dzięki niej uzyskać, jednak gdy przyjrzymy się jej możliwościom i sposobowi działania, to narzędzie nagle staje się dość proste i przystępne — nawet dla nowicjuszy. Wszystko za sprawą tego, że w gruncie rzeczy Generative Fill oferuje 4 zasadnicze funkcje:
- Generowanie obiektów. To niewątpliwie kluczowa funkcje tego rozwiązania. Dzięki niej możemy w prosty sposób dodać nowy obiekt do zdjęcia lub edytować istniejący — wystarczy zaznaczyć wybrany obszar i zwyczajnie opisać słowami, co chcemy dodać lub zmienić w danym miejscu. Za sprawą tej funkcji możemy więc w mgnieniu oka zmienić np. fryzurę osoby lub jej ubiór.
- Generowanie tła. To kolejna potężna funkcja narzędzia Generative Fill. Dzięki niej możemy błyskawicznie podmienić tło, zaznaczając obszar i wpisując sugestię tekstową, które podpowie AI, co ma się znaleźć w naszym docelowym tle. Po chwili sztuczna inteligencja przygotuje nam nowe, bardzo realistyczny tło, które będzie pasowało to obiektu, który znajduje się na pierwszym planie.
- Funkcja rozszerzania obiektów. To również jest bardzo przydatna i sprawdzi się w przypadku wielu różnych zadań. Za jej sprawą możemy w imponujący i prosty sposób rozszerzać nasze zdjęcia, czyli możemy zmienić ich orientację np. z pionowej na poziomą, bez konieczności kadrowania głównego obiektu na zdjęciu. Z tej funkcji możemy korzystać na dwa sposoby: bez wpisywania tekstu lub z tekstem. W przypadku rozszerzania obrazu bez sugestii tekstowej uzyskamy rozszerzenie z płynnym i harmonijnym uzupełnieniem obrazu, a przy generowaniu z opisem otrzymamy nową zawartość uzupełniającą oryginał oraz rozszerzenie sceny.
- Generative Fill. Ta funkcja oferuje również inteligentne usuwanie obiektów z obrazów za pomocą AI. Co prawda nie jest to rewolucyjna funkcja, bo dotychczasowe narzędzia w Photoshopie radzą sobie w tym zakresie całkiem solidnie i są bardzo dokładne, to jednak usuwanie obiektów z Generative Fill pozwoli usprawnić ten proces wszystkim grafikom i sprawi, że praca będzie jeszcze wygodniejsza i przyjemniejsza.
Pozostałe możliwości Generative Fill
To jednak nie wszystkie możliwości, jakie oferuje Generative Fill, bo jest to narzędzie bardzo wszechstronne, które idealnie współgra z ludzką kreatywnością. Może być wykorzystywane na wiele różnych sposobów — wszystko zależy od danego użytkownika. Przede wszystkim daje ogromne pole do popisu w zakresie testowania nowych i mało spotykanych pomysłów oraz odmiennych koncepcji, gwarantując błyskawiczny dostęp do wielu różnych wariantów, spośród których możemy wybrać najlepszy.
Co jednak najważniejsze, każda modyfikacja czy stworzenie czegoś nowego za pośrednictwem narzędzia Generative Fill bierze pod uwagę to, co dotychczas znajdowało się na zdjęciu, które edytujemy. To sprawia, że wszystkie zmiany, które zostaną przeprowadzane na naszym obrazie, będą w 100% dopasowane do pozostałych elementów w zakresie perspektywy czy oświetlenia. Co więcej, wszelkie edycje są nieinwazyjne, bo rezultaty otrzymujemy w postaci nowych warstw.
Redakcja „Polish Express” nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższego artykułu.