Home Office prosi imigrantów, żeby nie ubiegali się o stałą rezydenturę, bo… nie nadąża z rozpatrywaniem wniosków!

Stało się to, o czym mowa była już od dawna – Home Office, zalany wnioskami o przyznanie stałej rezydentury, przestał należycie wykonywać swoje obowiązki. Cóż, można by powiedzieć, że na życzenie własnego rządu, bo gdyby Theresa May jeszcze na przełomie lutego i marca zagwarantowała prawa imigrantom UE w Zjednoczonym Królestwie, to Home Office nie ogarnąłby chaos.

Home Office zwrócił się właśnie z prośbą do Polaków i innych imigrantów z Unii, którzy masowo zaczęli się ubiegać o przyznanie im stałej rezydentury, aby powstrzymali się z wypełnianiem i wysyłaniem wniosków. Wszystko to dlatego, że urzędy nie nadążają z ich rozpatrywaniem, w związku z czym ogarnia je administracyjny chaos. 

- Advertisement -

Home Office: Prawa imigrantów z UE NIE ZMIENIĄ SIĘ przed zakończeniem negocjacji z Brukselą

Zamiast ubiegać się o stałą rezydenturę w Wielkiej Brytanii, czyli zamiast robić coś, co imigrantom z krajów unijnych zalecały nawet ich własne ambasady, Home Office radzi cudzoziemcom zapisać się do rządowego newslettera. W ten sposób imigranci zainteresowani pozostaniem w Wielkiej Brytanii, a jednocześnie niepewni co do swojego statusu na Wyspach, mają być regularnie powiadamiani o wszelkich zmianach, jakie mogą ich dotyczyć i o wszelkich krokach, jakie powinni powziąć, żeby ich sytuacja życiowa się nie zmieniła.

Czy przedterminowe wybory powstrzymają Brexit?

Zachowanie Home Office, który na początku kwietnia uruchomił specjalną stronę dla imigrantów informującą ich o zmianach w ich statusie, zostało skrytykowane przez prawników i Liberalnych Demokratów. – Jeśli to ma uspokoić obywateli Unii Europejskiej, którzy z Wielkiej Brytanii uczynili sobie dom, to to się całkowicie nie powiedzie – powiedział liberał Tom Brake. Z kolei prawnik Colin Yeo, który specjalizuje się w prawie imigracyjnym, wyraził oburzenie w związku z działaniami Home Office. – To jest wręcz niemożliwe, że rząd UK oczekuje teraz, iż obywatele Unii  będą po prostu siedzieć i czekać, i że zaufają brytyjskiemu rządowi, że ten zrobi, co do niego należy – powiedział.  

Teksty tygodnia

Wojna w Szkocji trwa! Atak maczetą i spalone auto

W poniedziałek dwóch mężczyzn trafiło do szpitala po brutalnym ataku maczetą. W tym samym dniu znaleziono spalone doszczętnie auto. Wojna w Szkocji trwa, gangi nadają rytm codziennemu funkcjonowaniu Glasgow.

Tragiczne dwa dni w Londynie: strzelanina, bójka w autobusie i atak na uniwersytecie

Ostatnie dwa dni były w stolicy Wielkiej Brytanii niezwykle tragiczne. Londyn przeżył eskalację przemocy. Choć incydenty nie były ze sobą powiązane, liczba ataków oraz skala zdarzeń doskonale pokazuje, jak wygląda dynamika przestępczości w stolicy UK

Nowa brytyjska umowa z UE ma zmniejszyć kolejki na lotniskach

Wielka Brytania uzgodniła nową umowę z UE, która ma usprawnić podróże, handel żywnością i zwiększyć obronę.

Herbata – napój codzienny i rytuał. Dlaczego warto pić herbatę i jak zaparzyć idealną „cuppę”?

21 maja wypada międzynarodowy dzień herbaty. Jednak herbata to coś więcej niż tylko gorący napój. Dlaczego warto pić herbatę? Jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Elektroniczne bramki na lotniskach wracają dla posiadaczy brytyjskich paszportów

Elektroniczne bramki na lotniskach w krajach należących do UE będą znowu dostępne dla posiadaczy brytyjskich paszportów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie