Huragan Nelson uderzył w Dover. Odwołane i opóźnione promy

Osoby podróżujące z Wielkiej Brytanii na kontynent muszą się liczyć z opóźnieniami i odwołaniami promów po tym, jak huragan Nelson uderzył w Dover.

Promy kursujące prze kanał La Manche borykają się z opóźnieniami, a nawet odwołanymi kursami. Powodem jest zła pogoda, którą przyniósł nad Wyspy huragan Nelson.

Opóźnienia promowe przez huragan Nelson

Wszystkie usługi w porcie Dover działają z opóźnieniami, a kilka kursów promów zostało odwołanych przez huragan Nelson. W czasie przedświątecznej gorączki podróżni muszą liczyć się z utrudnieniami.

Według firmy promowej DFDS wszystkie połączenia z Dover są opóźnione, a wiele przepraw musiało zostać odwołanych ze względu na wichurę.

Odwołane pociągi

Huragan uderzył w południowe wybrzeże Anglii i ostrzeżenia dotyczące trudnych warunków pogodowych pojawiły się także dla podróżnych pociągów Gatwick Express, Southern i Thameslink. Z kolei National Rail poinformowało o odwołaniu lub opóźnieniu pociągów z powodu silnego wiatru i ulewnego deszczu.

Wszystkiemu winny jest huragan Nelson, który w porywach osiąga prędkość dochodzącą do 60 mil na godzinę. Silniejszy wiatr pojawił się przede wszystkim na trasach przybrzeżnych. A na trasie Bournemouth – Weymouth obowiązują ograniczenia prędkości.

Przedświąteczna gorączka

Huragan pojawia się w momencie przedświątecznej gorączki, gdy mieszkańcy Wysp i tak mierzą się z większym zagęszczeniem w ruchu podróżnych. Przed długim weekendem podróże mogą zająć dwa razy więcej czasu niż normalnie. Zgodnie z szacunkami zaplanowano aż 14 mln wyjazdów wielkanocnych.

Około 2 mln urlopowiczów ma wylecieć samolotami za granicę na długi weekend, a lotnisko w Manchesterze przygotowuje się na rekordową liczbę pasażerów. Z lotniska Stansted ma wylecieć 175 000 pasażerów, a od piątku do poniedziałku na pokład w Manchesterze wejdzie 160 000 urlopowiczów.

Pomimo deszczowej i ponurej pogody dla Wielkiej Brytanii, Turcja, Dubaj i Wyspy Kanaryjskie są jednymi z najpopularniejszych kierunków dla miłośników wyjazdów wielkanocnych.

Teksty tygodnia

Obwodowe komisje wyborcze w Niemczech – tu zagłosujesz na prezydenta RP

W Niemczech utworzono w sumie 53 obwodowe komisje wyborcze. Polscy imigranci będą mogli oddać w nich swój głos w wyborach prezydenckich 2025.

Rekordowe długi i kradzieże energii. Powód? Wysokie rachunki!

Eksperci alarmują: sytuacja wymyka się spod kontroli, a skala zjawiska zaskakuje nawet dostawców energii.

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Zakłady fryzjerskie celem nalotów funkcjonariuszy imigracyjnych

W Wielkiej Brytanii funkcjonariusze imigracyjni przeprowadzili setki nalotów na zakłady fryzjerskie zatrudniające nielegalnych pracowników.

Różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i UK

Zarówno polskie, jak i brytyjskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są bogate i różnią się ze względu na regiony.

Przeczytaj także