piątek, 20 września, 2024

Ile średnio kierowca w UK spędza w korkach?

W skali europejskiej Londyn to miasto, którego drogi są najmocniej zatłoczone. Brytyjska stolica może pochwalić się mało chwalebnym tytułem najbardziej zakorkowanego.

Wszystkim kierowcom, którzy korzystają z londyńskich dróg, serdecznie współczujemy. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Inrix kierowcy poruszający się po stolicy UK spędzili średnio 99 godzin w korkach w roku 2023. Warto umieścić tę liczbę w odpowiednim kontekście. W 2022 liczna godzin w korkach sięgnęła 97 godzin, zatem mamy do czynienia ze wzrostem o 3% w skali rok do roku. Żaden inne europejskie miasto nie zbliżyło się do wyniku Londynu. W skali światowej więcej czasu stając samochodem w korku spędzimy tylko w Nowym Jorku i Mexico City. Dodajmy jednak, że poziom zakorkowania miast w Indiach i Chinach nie został uwzględniony w tym zestawieniu.

Londyn pozostaje „korkowym” rekordzistą w skali UK i Europy

– Wielka Brytania i Europa odnotowały w tym roku mniejszy wzrost natężenia ruchu na drogach, niż miało to miejsce w innych częściach świata – komentuje Bob Pishue, analityk transportu i autor raportu, jak cytujemy za serwisem informacyjnym BBC.

– Generalnie, obserwujemy powrót poziomów ruchu podróży do poziomu sprzed pandemii Covid-19. Chociaż Londyn pozostaje najbardziej dotknięty korkami w Wielkiej Brytanii, to jednak wzrost zatłoczenia, będący także oznaką silnej aktywności gospodarczej, może być pozytywnym sygnałem dla tego miasta – dodaje Pishue.

Ile życia, czasu i pieniędzy tracimy, stojąc w korkach?

Jak czytamy w raporcie, przeciętnie typowy kierowca w Wielkiej Brytanii stracił 61 godzin z powodu staniu w korków w 2023 roku. Rok wcześnie w ten sposób zmarnował 57 godzin. Jak umieścić tę liczbę w odpowiednim kontekście? Inrix wyliczył, że czas ten średnio przelicza się na stratę 558 funtów.

Jaki inne brytyjskie miasta zostały wymienione poza Londynem? Na najdłuższe stanie w korkach muszą przygotować się mieszkańcy Birmingham, Bristolu, Leeds i Wigan.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Lato 2024 r. było najcieplejsze w historii pomiarów

Lato 2024 r. jest rekordowe pod względem ciepła. Tak wysokich temperatur w okresie wakacji jeszcze nie było

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?