Internauta obnażył sposób „polskiego” sklepu na sprzedaż przeterminowanego piwa. Wystarczyło przykleić naklejkę z nową datą ważności…

Fot. Facebook

Na jednej z grup na Facebooku Polak opublikował zdjęcie przeterminowanego piwa kupionego w jednym z „polskich” sklepów w UK. Okazało się, że na poprzednią datę ważności została naklejona… nowa, nieodpowiadająca prawdzie data. 

„Hej, kupiłem dziś piwo w "polskim" sklepie i data ważności po pobycie w lodówce zwilgotniała i odkleiła się, a pod nią pojawiła się inna data… Co o tym myślicie?” – napisał Polak na Facebooku, wstawiając do posta zdjęcie przeterminowanego piwa. Na zdjęciu widać, że nowa data „APR- 2020” zakleja starą, nadrukowaną na butelce datę „DEC-2018”. 

Czytaj także: Modlitwa czy piwo? W Wielkiej Brytanii jest obecnie więcej kościołów, niż pubów!

Internauci nie zostawili suchej nitki na nieuczciwym sprzedawcy, który zmienił datę przydatności do spożycia piwa „Desperados”. „Och my Polacy…naród kombinatorów I cwaniaków” – napisała jedna z internautek. „1. Wałek jak nic. 2. Żaden producent nie nakleja dat na swoich produktach. Muszą być nadrukowane. 3. Nic Ci po nim nie będzie. Chyba że to niepasteryzowane. Wtedy może pojawić się co najwyżej sr…a.” – napisał Polak z Derby. „Nie widziałam nigdy daty ważności naklejonej, zawsze jest drukowana… Raczej bym już niczego nie kupiła w tym sklepie a nawet bym pomyślała o złożeniu skargi do odpowiedniej instytucji, przydałby im się kontrola i kara.” – dodała wreszcie młoda Polka. 

Zobacz także: Ceny piwa w UK idą w górę – Pinta będzie droższa nawet o 71 p!

Pod postem znalazło się też jednak kilka komentarzy, w których internauci uspokoili mężczyznę, że nic mu nie będzie po wypiciu przeterminowanego piwa. „Piwo ma tylko “best before date” zatem wiele hałasu o nic” – czytamy w jednym z komentarzy. „Klasyka w sklepach. Nie tylko polskich. Przebijanie dat ważności lub całkowite ich usuwanie. Ale piwo będzie dobre więc nie martw się” – zapewnił pechowego klienta Polak z Neath. 

 

 

Nie przegap: Niemieckie piwo dziedzictwem kulturowym?

Teksty tygodnia

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Zakłady fryzjerskie celem nalotów funkcjonariuszy imigracyjnych

W Wielkiej Brytanii funkcjonariusze imigracyjni przeprowadzili setki nalotów na zakłady fryzjerskie zatrudniające nielegalnych pracowników.

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie