Juncker o fali nienawiści w UK: „Europejczycy nie mogą akceptować mordowania Polaków na ulicach Essex!” [wideo]

jozwikjuncker

W orędziu o stanie Unii Europejskiej, wygłoszonym dziś w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, Jean-Claude Juncker potępił falę nienawiści względem Polaków, która przetacza się przez Wielką Brytanię od czasu referendum 23 czerwca. Przewodniczący Komisji Europejskiej powiedział, że nie może być zgody na to, żeby Polacy padali na Wyspach ofiarami ataków z nienawiści na tle narodowościowym.

- Advertisement -

– Integralną częścią naszego europejskiego sposobu życia, są nasze wartości. Wartości takie jak wolność, demokracja i rządy prawa. Europejczycy nigdy, ale to przenigdy nie mogą zaakceptować tego, żeby polscy pracownicy byli prześladowani, bici, katowani, a nawet zabijani na ulicach Essex – powiedział Juncker, za co został nagrodzony gromkimi brawami.

Brexitowa kampania nienawiści nie ma nic wspólnego z falą rasizmu – kto wysnuł tak absurdalną tezę?

Przewodniczący KE wskazał, że morderstwo Polaka jest dowodem na rosnące w Europie tendencje nacjonalistyczne i populistyczne. Odpowiedź krajów unijnych na tego typu tendencje musi być zdecydowana, a odpowiedź na rasistowskie ataki w Wielkiej Brytanii musi być natychmiastowa.

Leeds: Apel policji do Polaków – „Nie będziemy tolerować żadnych aktów nienawiści”! Pomoże?

W swoim przemówieniu o stanie Unii Europejskiej Jean-Claude Juncker zaznaczył także, że Wielka Brytanii nie będzie mogła korzystać z wolnego handlu z krajami Unii, jeśli nie zgodzi się na swobodny przepływ pracowników, który stanowi jedną z podstawowych i najważniejszych wartości wspólnoty. – Swobodny przepływ pracowników jest tak samo powszechną wartością europejską jak walka przeciw dyskryminacji i rasizmowi – powiedział.

Leeds: znaleziono ciało zaginionego Polaka. Został zamordowany?

Teksty tygodnia

Bijatyka w samolocie Ryanaira. Agresywny pasażer zapłaci ponad 20 tys. zł

Do dramatycznych scen doszło w październiku ubiegłego roku na pokładzie samolotu Ryanair lecącego z Krakowa do Paryża. Tuż po starcie jeden z pasażerów pod wpływem alkoholu zaczął zachowywać się agresywnie. Jego zachowanie zmusiło załogę do awaryjnego powrotu na lotnisko.

Polacy wyrzuceni z mieszkania, bo lokal ma trafić na cele socjalne

Regularnie płacili czynsz, ale zostali eksmitowani bez podania przyczyny. Młodzi Polacy mieszkający w południowym Londynie tracą dach nad głową, bo ich mieszkanie ma zostać przekształcone w lokal socjalny. To efekt luki prawnej.

Samolot nadał sygnał SOS i zniknął. Akcja ratunkowa w Hemsby Gap.

Ratownicy rozpoczęli akcję ratunkową po tym, jak samolot nadał sygnał SOS i zniknął w pobliżu Hemsby Gap w hrabstwie Norfolk. Do poszukiwań zaangażowano cztery łodzie i helikopter. Po czterech godzinach ratownicy przerwali jednak akcję.

Prawo aborcyjne w Wielkiej Brytanii: przełomowa decyzja rządu

Brytyjscy parlamentarzyści opowiedzieli się za dekryminalizacją aborcji, co stanowi znaczący postęp w zakresie praw reprodukcyjnych. Poprawka do ustawy o przestępczości i policji ma na celu zmianę prawa aborcyjnego, tak aby zakończyć karanie kobiet za przerwanie ciąży.

Jak zdobyć 150 funtów? Dodatkowe pieniądze dla milionów rodzin!

Czasami zmiany przepisów działają na korzyść obywateli. Tak jest w tym przypadku. Bowiem modyfikacja prawna sprawiła, że miliony rodzin w Wielkiej Brytanii mogą dostać dodatkowe 150 funtów? Czy to dużo?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie