Koniec z grubasami w mundurach. Policja zapowiada ostrzejsze testy sprawnościowe

Otyłość, która jest coraz większym problemem na Wyspach, coraz częściej dotyka również policjantów. Niektórzy funkcjonariusze mają problem z utrzymaniem odpowiedniego poziomu sprawności, co przekłada się na ich skuteczność w codziennej pracy. Dlatego też szef policji sir Bernard Hogan-Howe zapowiada radykalne zmiany w tej kwestii.

Obecne testy sprawnościowe, które funkcjonariusze muszą zdawać co roku, wydają się zbyt łatwe do przejścia. „Sam zdałem ten test bardzo dobrze, bez żadnego przygotowania” mówi 57-letni funkcjonariusz i zapowiada podwyższenie norm, którym trzeba będzie sprostać.

- Advertisement -

„Jeżeli tego nie zrobią, nie mamy dla nich pracy. Powinni mieć obowiązki wobec reszty społeczeństwa. Jeżeli ktoś wzywa pomocy, chce, żeby na pomoc przyszli sprawni ludzie. Nie chcą, żeby w razie zagrożenia ruszał im na pomoc ślamazarny policjant, który gdy w końcu przyjecie na miejsce, nie będzie mógł złapać oddechu” ostro stwierdza Hogan-Howe.

Testy wprowadzone obowiązkowo we wrześniu zeszłego roku oblało setki funkcjonariuszy w całym kraju. Policja przyznaje jednak, że z powodu oblanego testu, póki co nikt nie został zwolniony ze służby.

Być może szef policji ma tak duże wymagania względem funkcjonuriuszy, ponieważ sam bardzo tęskni za powrotem do regularnej służby. „Zaczynałem jako zwykły policjant. Nie miałem ambicji, żeby dowodzić. Wielogodzinne narady nie są zbyt ekscytujące. Owszem, zdarza się, że efekty działań przynoszą satysfakcję, ale nigdy nie daje to tyle radości, co znalezienie gwałciciela albo złodzieja” z rozrzewnieniem wspomina szef policji.

Google Logo Dodaj "Polish Express" do preferowanych źródeł Google + Dodaj źródło

Nasza misja

Polish Express to rzetelne źródło informacji dla Polaków za granicą. Publikujemy wyłącznie sprawdzone wiadomości. Dowiedz się, jakie są nasze zasady redakcyjne!

Teksty tygodnia

Klątwa Oranje trwa od 52 lat. Czy reprezentacja Holandii przełamie ją na mundialu 2026?

Holandia występowała w finale mistrzostw świata w 1974, 1978 i 2010 roku i za każdym razem posmakowała porażki.

Amsterdam wysyła bezdomnych do domu. Polacy najliczniejszą grupą w programie powrotów

Bezdomni mogą otrzymać bezpłatny bilet do kraju pochodzenia oraz pomoc w zorganizowaniu powrotu.

W tych niemieckich miastach żyje się najlepiej. Ranking 2026 zaskakuje — Berlin i Frankfurt na dnie

W Atlasie Szczęścia wzięto pod uwagę opinię rezydentów największych niemieckich miast. Okazało się, że mieszkańcy Erfurtu są najszczęśliwsi.

Policja ponownie prosi o informacje w sprawie Beaty Szauer

Beata Szauer została znaleziona martwa w swoim domu przy Brook Street w Luton 7 stycznia 2026 roku. Najprawdopodobniej zginęła od ciosów nożem. Policja nadal prowadzi śledztwo i prosi o informacje.

Czy Holandia uzależniła się od pracy Polaków?

Polacy należą do największych grup pracowników zagranicznych w Holandii.

Przeczytaj także